על חיים רייזלר יו"ר עמותת קרן -קטועי רגלים נלחמים

שלום שמי חיים רייזלר ואני משמש כיו"ר של עמותת קר"ן מיום היווסדה ביולי 2003,
בפברואר 2004 נרשמה העמותה אצל רשם העמותות, ועד עצם היום הזה.
עמותה זו הוקמה לנוכח הפגיעה בזכויות הקטועים ממחלה בפרט, והנכים בכלל.
בשנת 2003 בעודי משתקם מקטיעת רגלי הימנית, ואובדן עיני השמאלית פנו אלי מספר עובדים סוציאליים ומרפאים בשיקום והציעו לי להקים את העמותה יחד עם עוד מספר קטועים וותיקים.
מובן שהסכמתי, וקיימנו את כנס היסוד בבית יד לבנים הנמצא בחיפה.
נבחר וועד ואני נבחרתי כיו"ר העמותה.
בשנת 2004 נרשמנו כעמותה אצל רשם העמותות והתחלנו לפעול לטובת הקטוע ולשיפור זכויותיו.

באותה שנה החליט המכון הלאומי לשיקום ע"ש לואיס, מטעמי חוסר תקציב, להפסיק לספק כיסוי קוסמטי לתותבות של קטועים החדש,כדי להמחיש לכם המצב, תדמיינו כיצד היה נראה קפטן קוק, הספן קטוע הרגל. כך זה היה נראה, בלתי נסבל ובלתי אנושי.

עמותת קר"ן פנתה לעיתון הארץ, ובכתבה ראשית מנעה את אספקת התותבות ללא כיסוי קוסמטי, לרווחת כל הקטועים החדשים ובני משפחותיהם. לקראת סוף שנת 2004 החליט המכון הלאומי לשיקום אשר נותן שירותים עבור משרד הבריאות, להפסיק לספק תותבות לקטועים חדשים, ולקטועים בכלל הנזקקים להחלפת תותבת.

גם הפעם הבסיס להחלטה קשה זאת היה חוסר תקציב.
העמותה פרסמה את הנושא בעיתונות, ובהמשך עתרה לבית המשפט העליון על מנת לחייב את משרד הבריאות – המכון הלאומי לשיקום לספק תותבות וגם מכשירי שיקום אחרים לנכים מסיבות אחרות.
לאחרונה הושג הסכם חשוב המחייב את משרד הבריאות – המכון הלאומי לשיקום לספק את המכשור האורטופדי תוך 14 יום כמקובל בשאר הסקטורים. הישג זה שיפר את איכות חייו של הקטוע ממחלה, ושל כלל הנכים הזכאים.

העמותה פעילה ויוזמת וועדות בכנסת ישראל, על מנת לשפר את זכויות הנכים ולדאוג לצרכיהם ורווחתם.ובעקבות פעילות זו נוצר קשר מקצועי ואמיץ לטובת ציבור הנכים לשיפור ומיצוי זכויותיהם עם פרופ' שני יו"ר הדריקטוריון מכון לואיס,ומנהל מכון גרטנר למחקר,ומנכ"ל משרד הבריאות בעבר.
קשר זה הוביל לתוספת בתקציב,לעדכון מחירים לאחר 5 שנים,ולאישור מכשיר ה-RGO לנזקקים לו.
העמותה מתפקדת כגוף וולונטארי ללא מטרות רווח, ואין מקבלי שכר בעמותה. העמותה מלווה את הקטוע מזמן הקטיעה במילה טובה, הסברים על הזכויות ועל סוגי השיקום המגיעים לו ע"י הקופות החולים המבטחות. העמותה פועלת ושוקדת על מספר פרויקטים חברתיים ומשפטיים אשר ישנו את זכויותיו של הנכה ממחלה בישראל, ודי אם אזכיר שהוגשו 2 בגצים: 1. השוואת הזכויות לתותבות ולמכשור אורטופדי אחר בין הנכים ממחלות לבין שאר הסקטורים (תאונות עבודה ונכי משרד הביטחון), כשאנו נתמכים בחוות דעת של טוב המומחים לשיקום בארץ פרופסור איסקוב אלי מבית לוינשטיין בבג"ץ זה. 2. הוגש בג"ץ שייתן תוקף להסכם עם משרד הבריאות על זמן ההמתנה עקב הפרות חוזרות ונשנות. בקרוב אף יוגשו בג"צים בשם עמותת קר"ן להוצאת הוועדות הרפואיות מידי המוסד לביטוח לאומי וטובי המשפטנים עוזרים לנו בייעוץ בבג"ץ זה. 3. אנו נמצאים בהליך מתקדמים של הגשת בג"ץ על מנת לבטל את הקשר בין קצבת נכות להשתכרות כמקובל בשאר הסקטורים. 4.בנוסף מטפלת העמותה בשיפור המצב של מערכת השיקום בישראל לחולים אחרי אשפוז עם מיטב המומחים בענף השיקום.
העמותה חרטה על דיגלה לשפר ולתקן את היחס לנכה ממחלה המפלה לרעה את הנכה על רקע סקטוריאלי,כיו"ר העמותה אני פועל מדי יום ביומו על מנת להגיע לרגע המיוחל .
העמותה תשמח לצרף חברים חדשים ותרומות.להצטרפות אל העמותה הנכם מוזמנים לפנות בכתב לעמותת קר"ן – חיים רייזלר רח' טרומפלדור 1 קריית מוצקין 26335 , או לסלולרי 054-6369946.

כתובתי באינטרנט:

למענכם ואיתכם במאבק הצודק
חיים רייזלר
יו"ר עמותת קר"ן
קטועי רגליים נלחמים

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.