מיסוי הפנסיה במסגרת חוק ההסדרים: יו"ר הוועדה ח"כ כץ: "מהיכן הרוע להטיל קנס על עצמאים?"

מיסוי הפנסיה במסגרת חוק ההסדרים: יו"ר הוועדה ח"כ כץ: "מהיכן הרוע להטיל קנס על עצמאים?"
26 ביוני 2013, י"ח בתמוז תשע"ג, בשעה 12:00
​ועדת העבודה והרווחה של הכנסת קיימה היום דיון נוסף בסעיף בחוק ההסדרים, לפיו ישונה המיסוי בהפקדה לחיסכון פנסיוני.

יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ (הליכוד ביתנו), פנה לנציגי משרד האוצר בדיון: "אינני מאמין למראה עיני: במודל החדש שאתם מציעים יש פגיעה קשה בעצמאים לעומת עובדים שכירים; שכיר המקבל שכר של 15 אלף ש"ח בחודש יזכה לתוספת של 148 ש"ח ואילו עצמאי יפסיד 61 ש"ח. בשכר של 10 אלף ש"ח ירוויח השכיר 34 ש"ח והעצמאי יפסיד 25. מדוע אתם מטילים קנסות על העצמאים? מהיכן נובע הרוע הזה? אתם תהפכו את העסקים הקטנים לעסקים פצפונים. עזבו את האנשים הקטנים וקחו מבעלי משכורות של למעלה מ-40 אלף ש"ח תמורת מלווה אגרות חוב".
ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה) הוסיף: "הוועדה הזאת לא תיתן יד לפגיעה בעצמאים. אתם הורסים את המרקם החברתי של מדינת ישראל ומייצרים עובדים עניים. האונה השמאלית שלכם לא מחוברת לימנית. אין למודל הזה שום דבר שקשור בטובת החיסכון הפנסיוני, אתם רק עושים ברדק".
ח"כ יעקב מרגי (ש"ס): "צריך להיות מזוכיסט כדי להיות עצמאי במדינת ישראל. במקום שהמדינה תעודד את הציבור הזה, שהוא אחד הקטרים החשובים במשק, היא מעבירה אותו סדרת התעללויות".
צור גינת, מפקח ארצי על רשות המסים במשרד האוצר: "הכל נובע מהרצון לפשט את מודל המיסוי הפנסיוני כדי שיהיה נהיר לכולם. לרוב העצמאים אין היום קרן פנסיה".
אהוד רצאבי, נשיא לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל: "דווקא משום כך יש לתת לעצמאי תמריץ גדול יותר לחסוך. מדוע אתם מבקשים להגביל את הטבות המס להפרשות פנסיוניות, כך שיינתנו כנגד הכנסות מעבודה בלבד, ולא מהכנסה אחרת כפי שנהוג כיום? מה אכפת לכם ממה מפריש העצמאי? בסוף העצמאים יקרסו ויפלו על תקציב המדינה".
דודי גולדברג, נשיא לשכת רואי חשבון: "האם נעשה פה תכנון לטווח הארוך? אתם מבקשים לפתור נקודתית את בעיית הגירעון, אבל בעוד כמה שנים נצטרך להעלות מסים כתוצאה מגירעון שייווצר מהפעולה הזאת".
בהמשך הדיון התייחס סגן הממונה על התקציבים באוצר, אייל אפשטיין, לרפורמת המיסוי הפנסיוני בכללותה, ואמר: "אנחנו חוזרים למדיניות פיסקאלית אחראית. אם לא היינו עושים כלום, הגירעונות היו מגיעים לממדים בלתי נתפסים. אם לא נצמצם אותם לא יהיה פה שוק עבודה ולא תהיה פה פנסיה".
ח"כ כץ דרש ממשרד האוצר להציג לו את כלל הנתונים שהובילו לקביעה כי צעדי מיסוי הפנסיה שמבקשת הממשלה להחיל יובילו לחיסכון של 1.2 מיליארד שקל למשק. "החישובים שלי מגיעים לתוצאה שונה לחלוטין. מי בודק את החישובים שלכם? מי ערב לכך שהגירעון עומד באמת על 40 מיליארד?". כץ הודיע כי בדיון הבא (שטרם נקבע לו מועד, א"מ) ידרוש ממשרד האוצר להציג לחברי הוועדה את כלל הנתונים והחישובים עליהם הסתמכו.
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.