משרד החינוך: נשקול שלילת תקציבים ממוסד המפלה קבלת תלמידים

משרד החינוך: נשקול שלילת תקציבים ממוסד המפלה קבלת תלמידים
2 ביולי 2013, כ"ד בתמוז תשע"ג, בשעה 10:00

​כך אומרת העוזרת ליועצת המשפטית של המשרד, מיכל חורין, בוועדה לזכויות הילד בכנסת. ח"כ יעקב מרגי: תפעלו ביד קשה עוד יותר

בוועדה לזכויות הילד בכנסת, עלתה היום (שלישי) סוגיית האפליה בחינוך, בעקבות דיווח המשלחת הישראלית לאו"ם ליישום האמנה לזכויות הילד. עו"ד מיכל חורין העוזרת ליועצת המשפטית של משרד החינוך, אמרה כי המשרד נ לחם באפליה, ואף ישקול שלילת תקציבים ממוסדות חינוך המפלים בקבלת תלמידים. ממלא-מקום יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) הוסיף כי הוא יודע שהמשרד פועל ביד קשה נגד תופעה פסולה זו, אך יש להפעיל יד קשה עוד יותר. טובה בן ארי, הממונה על זכויות הילד במשרד החינוך אף הוסיפה כי השוויון יהיה הנושא המרכזי של השנה במערכת החינוך.
ח"כ מרגי קרא להקמת נציבות לזכויות הילד, שתמנע נפילת נושאים חשובים "בין הכיסאות", וקרא לתת ביטוי לסוגיות בהם ישראל מובילה, כזכויות אדם, זכויות הילד וקידום בעלי מוגבלויות. הוא הוסיף כי קיימת הזנחה בטיפול בבטיחות ובמניעת מפגעים בחינוך הממלכתי והממלכתי-דתי, משיקולי תקציב, ובכך מופלים לטובה המוסדות שאינם רשמיים.
עו"ד הילה טנא-גלעד, הממונה על זכויות אדם במשרד המשפטים, הוסיפה כי האו"ם בודק עד כמה כל מדינה פועלת ע"פ האמנה הבינלאומית לזכויות הילד, כשנציגי כל מדינה מעומתים עם דו"חות מקבילים באותם נושאים של ארגונים אזרחיים. היא הדגישה כי האו"ם מתייחס לא רק ליהודה ושומרון כ"שטחים פלשתינאיים כבושים" אלא כך הוא מגדיר גם את מזרח-ירושלים, רצועת עזה ורמת הגולן. עו"ד פרץ סגל, אף הוא ממשרד המשפטים, ציין כי עדיין לא הושלמה חקיקה בעניין הקמת נציבות לזכויות הילד, שוויון בין ילדים, שימוע לילד בכל החלטה הנוגעת אליו, מוקד תלונות וכד'.  
יהלי בן דוד, נערה מארגון יוניס"ף טענה כי על טובת הילד להיות שיקול ראשון במעלה בסוגיות משפטיות וחברתיות, ויש להגדיל את כוחן של מועצות התלמידים.
נציגת "בטרם", גלית גלעד, התייחסה לשכחת התינוקת ברכב ברמת גן אתמול וחשפה מחקר שבוצע ב 15 השנים האחרונות וגילה כי בחודשי הקיץ נרשמת עלייה של 12% בהיפגעות ילדים. לדבריה, ישנה ירידה כללית בהיפגעות ילדים במשך השנים, בגלל העלייה במודעות.
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.