אושר בקריאה ראשונה: תוארך בחמש שנים הוראת השעה המאפשרת לוועדה רפואית לקבוע לחייל מילואים דרגת נכות תפקודית גבוהה מזו שנקבעה לו לפי חוק הנכים

אושר בקריאה ראשונה: תוארך בחמש שנים הוראת השעה המאפשרת לוועדה רפואית לקבוע לחייל מילואים דרגת נכות תפקודית גבוהה מזו שנקבעה לו לפי חוק הנכים

31 ביולי 2013, כ"ד באב תשע"ג, בשעה 16:15
​ מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק לתשלום קצבאות לחיילי מילואים ולבני משפחותיהם (תיקון מס' 6), התשע"ג-2013, שהגישה הממשלה.

הצעת החוק מאריכה בחמש שנים את הוראת השעה הקובעת כי ועדה רפואית רשאית, במקרים חריגים, לקבוע מטעמים של אובדן השתכרות בפועל כי דרגת הנכות התפקודית של חייל מילואים נכה תהיה גבוהה ביותר ממחצית מדרגת הנכות שנקבעה לו על פי חוק הנכים. שר הביטחון, משה יעלון, הציג את ההצעה ואמר כי יש צורך בהמשך בחינת הסעיף, שפג במאי השנה. לכן מוצע להאריך את תוקף הסעיף ב-5 שנים נוספות.

לפי סעיף  6(ד) לחוק ניתן לקבוע דרגת נכות תפקודית קטנה או גדולה עד למחצית מדרגת הנכות שנקבעה לפי החוק הנכים ובתנאי שדרגת הנכות לא תעלה על 100 אחוזים.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב, כי "בשל כך שהשפעתה של נכות שלקה בה מי שמשרת במילואים בעקבות פגיעה שארעה תוך כדי ועקב שירותו, עלולה להיות גבוהה במיוחד, הדבר מצדיק קביעת נכות תפקודית גבוהה ביותר מחמישים אחוזים מדרגת הנכות שנקבעה לפי חוק הנכים לאותו הליקוי.

במטרה לאפשר למערכת הביטחון לבחון את הצורך בתיקון הסעיף, הוארך תוקפה של הוראת השעה ב-2008 לחמש שנים שהסתיימו במרס, 2013. בשל הבחירות לכנסת הוארך תוקפה של הוראת השעה עד תום שלושת החודשים הראשונים לתקופת כהונתה של הכנסת התשע עשרה, כלומר עד מאי, 2013.

בשל הצורך בהמשך הבחינה של הוראת הסעיף ויישומה, מוצע להאריך את תוקפה בחמש שנים נוספות, עד 1 ביולי, 2018. עוד מוצע כי מועד התחילה של החוק ייקבע רטרואקטיבית, כך שהוראת השעה תחול על התקופה שבין פקיעת תוקפו של הסעיף ועד לחידוש תוקפו בחוק המוצע".
 
ההצעה אושרה ברוב של 42 תומכים, ללא מתנגדים או נמנעים. ההצעה תועבר לוועדת החוץ והביטחון של הכנסת להכנתה לקריאה שנייה ושלישית.
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

 

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.