עיכובים בחידוש תגי חנייה לנכים: מנהל אגף הרישוי: "זה צריך לקחת 14 יום; טעות איומה שגלגלו את עניין הנכים לפתחנו"

עיכובים בחידוש תגי חנייה לנכים: מנהל אגף הרישוי: "זה צריך לקחת 14 יום; טעות איומה שגלגלו את עניין הנכים לפתחנו"

11 בדצמבר 2013, ח' בטבת תשע"ד, בשעה 12:30
​ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת קיימה היום דיון מיוחד לאור ריבוי תלונות של נכים על המתנה בת חודשים ארוכים לחידוש תג חניית נכה.
יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ (הליכוד ביתנו), תהה: "הגורמים השלטוניים מחמירים מאוד עד שמתקבל האישור הראשוני לקבלת תג נכה, אבל מדוע מוציאים את הנשמה לאלה שכבר נמצאו זכאים ורק מבקשים לחדש אותו?".

חברי הכנסת שנכחו בדיון, סיפרו על נסיונם המר: ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה), יוזם הדיון: "לי יש תג נכה, ואחרי שהחלפתי רכב לקח לי חצי שנה וארבעה מכתבים עד שקיבלתי תג חדש. עשרות אנשים מתלוננים אצלי מדי חודש על עיכובים בלתי סבירים, שמאלצים אותם לחנות במקומות אסורים ולחטוף דו"חות. זו התעללות באנשים שגם כך חייהם אינם טובלים בדבש". ח"כ שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי): "שלחתי בקשה למקום עלום בחולון, בלי לדעת האם הגיע ואיך מטופל. זה דבר לא הגיוני בעידן של זרימת מידע והיזון חוזר".
ח"כ אילן גילאון (מרצ): "מדוע התהליך צריך לקחת יותר מכמה שעות? יש לאפשר את פרוצדורת חידוש התג במכונות האוטומטיות המוצבות במקומות ציבוריים".
יו"ר עמותת רוצים לחיות (למען מושתלים), מנשה גור: "משרד התחבורה הוא לא הגוף הנכון לטפל בנכים. אין לו מושג מה זה נכה ולכן הוא מרשה לעצמו לפעול כפי שהוא פועל".
מנהל אגף הרישוי במשרד התחבורה, ציון מזרחי, הגיב לדברים: "המומחיות שלנו היא ברכב ובתחבורה, שם אנחנו יודעים לעשות את העבודה. לצערי גלגלו את עניין הנכים לפתחו של משרד התחבורה. זו היתה טעות איומה. הכל מתחיל בביטוח הלאומי שלא מעביר לנו נתונים. אנחנו מחייבים את יבואני הרכב לדווח לנו תוך 48 שעות אם נכה החליף רכב. ברגע שכבר יש אישור, הנכה צריך לקבל את התג החדש תוך 14 ימי עבודה. אבדוק אם קורות תקלות".
ח"כ כץ קבע דיון המשך בעוד שבועיים, לצורך דיווח משרד התחבורה על ממצאי הבדיקה. בנוסף, קבע כץ כי בדיון יידרש משרד התחבורה להציג היערכות למתן משובים למגישי בקשה לקבלת תג נכה.
עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק והטוויטר של הכנסת
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

0 תגובות ל-“עיכובים בחידוש תגי חנייה לנכים: מנהל אגף הרישוי: "זה צריך לקחת 14 יום; טעות איומה שגלגלו את עניין הנכים לפתחנו"

 1. אני נכה 95% וניסיתי פעמים לקבל תו נכה לרכב. אולי אתם יכולים להמליץ על רופא שיודע להציג למשרד הרישוי את הבעיות הרפואית שלי.

  אהבתי

 2. לצערי לאחרונה חלה הקשחה של התנאים לקבלת תו חניה לנכה ,העדפה לנפגעי גפיים תחתונות ולכן מומלץ לך לפנות לרופא המתמחה בנכותך, אין אנו נוהגים להמליץ על רופאים באתר , בכל מקרה לא ציינת מאיזו מגבלה אתה סובל, רצוי שתדע שעל הרופא לציין את הסעיף שמתאים למגבלתך.
  רק בריאות ובהצלחה.

  אהבתי

 3. בהמשך למה שרשם חיים רייזלר,
  למכלול ההטבות בניידות יכול להיות זכאי מי שוועדה רפואית או ועדה רפואית לעררים של משרד הבריאות קבעה לו אחוזי מוגבלות בניידות עקב ליקויים ברגליו לפי רשימת ליקויים מוגדרת ובתנאי שהוא תושב/ת ישראל הנמצא בישראל ומלאו לו 3 שנים ועדיין לא הגיע לגיל פרישה.

  תוכל לבדוק באתר המוסד לביטוח לאומי המצורף מי עומד בקריטריונים לקבלת לו לרכב.
  לידיעתך, בכל מצב ישנם חריגים וניתן לערער על קביעת הוועדות.

  http://www.btl.gov.il/benefits/Mobility/LikuyList/Pages/default.aspx

  כמו מטופלים בדיאליזה,חולי סרטן, מתניידים עם חמצן, ועוד מחלות שאינן מאפשרות הליכה של יותר מ-60 מטר.

  תוכל להעזר באתר "שכר מצווה" אם אתה עומד בקריטריונים שלהם
  כאן
  http://www.ivolunteer.org.il/Index.asp?CategoryID=122&ArticleID=371
  בהצלחה

  אהבתי

 4. בשנת 2010 עברתי ניתוחים בשני צידי האגן והושתלו מיחלפים בשתי הירכיים. מיד לאחר מכן
  פניחתי למשרדכם וקבלתי תו נכה. לאחר שנתיים פניתי בשנית וקבלי תו נכה מעודכן. באוקטובר 2012 עברתי ניתוח והוחלפה ברך ימין. יתכן ואיאלץ לעבור ניתוח נוסף גם בברך שמאל. ז"א שאני מושתלת 3 פעמים. הבטוח הלאומי הכיר בנכותי לאחר 2 הניתוחים הראשונים ונקבעה לי 94% נכות החל מ-.1.1.11 (כשנה ותשעה חודשים לפני החלפת מיפרק ברך ימין.) אני סובלת מכאבים ומתקשה מאוד בהליכה ונעזרת במקל. לנהוג אני נוהגת למזלי ברכב שהוא שלי ובבעלותי עוד בטרם נפצעתי בתאונת דרכים והפכתי לנכה. למרות שהמצאתי למשרדכם (היחידה לטיפול במוגבלי נכות בחולון) ובקשתי חידוש תו הנכה – נעניתי בשלילה. הטיעון מדהים היה " לא מתקיים התנאי הקבוע בחוק כי תנועתי בדרכים ללא רכב עלולה לערער את מצבי הרפואי." מכתב מבי"ח מאיר בענין ניתוחי ומצבי הרפואי
  אישור מרופא אורטופד המטפל בי מתחילת פציעתי לאחר תאונת דרכים…נשלח ליחידה זו,וו וכן אישור הב.ל. לנכותי מ_1.1.11. כמו כן לבקשת אותה יחידה המצאתי והמציין כי אינני מסוגלת ללכת יותר ממספר דקות… האם יש אדם הקורא את החומר הרפואי המוגש .
  . אינני מסוגלת ללכת מחוץ לביתי יותר ממאה מטר וגם אז הדבר כרוך בכאבים. זו נראית לי בירוקרטיה לא מובנת כלל לתושב הנכה והסובל בישראל.

  רות חדוה רזניק, הרצליה

  אהבתי

 5. בוקר טוב רות,
  זו פעם ראשונה שאני נתקלת בתשובה רעה כזו.
  הם מקשים על החיים לכולנו. מציעה לך לפנות ל-עמותת צעדים שמסייעת למי שעברו השתלות מפרקים ולא רוצים לראות אותם ממטר.

  בנוסף שהאורטופד שמטפל בך יוסיף את השורה הזו במכתב לרופא המשפחה.
  כי חוסר יציבות בהחלט עשוי לגרום לנפילה ותביעה משפטית את העיריה תעלה לה הרבה יותר מאשר אישור לתו לרכב.
  בנוסף מציעה לך לפנות במכתב למבקר המדינה. כי ההתייחסות של המחלקה לניידות חצתה מזמן את הקו האדום בהתייחסותה לבעלי מגבלה.
  ושאלה. האם הוועדה בביטוח לאומי קבעה אחוזים לצמיתות וזה מצוין בפרוטוקול הוועדה , יש לזה משמעות גדולה.
  תוכלי לפנות גם באופן עצמאי ל-"שכר מצווה"

  אם את עומדת בקריטריונים כי לי אין ספק שאת בקושי הולכת ולכן כן זכאית לתו.
  בהצלחה

  נ.ב. הסרתי אץ תעודת הזהוי , זה כמו לתת פרטים אישיים וזה לא טוב עבורך.

  אהבתי

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.