בריאות// מצוקת הנכים: "מעכבים לנו אביזרי שיקום"

בריאות// מצוקת הנכים: "מעכבים לנו אביזרי שיקום"
משרד הבריאות מנהל מאבק משפטי עם היצרנים – וקטועי גפיים ממתינים יותר מחודשיים לפרוטזות. 

"מאבק על גב הנכים"
עשרות נכים קטועי גפיים מחכים כבר כחודשיים לאישור כדי לקבל פרוטזות או נעליים אורתופדיות ואביזרי שיקום. כעת עתרו הנכים לבג"ץ בבקשה לתת צו לביזיון בית משפט בשל העיכובים, וזאת לאחר שבג"ץ קבע בעבר כי זמן ההמתנה של נכה לשירות לא יעלה על שבועיים. להמשך הכתבה  כאן
תהליך האישור לקבלת אביזר שיקום הוא מורכב. על הנכה לקבל אישור מרופא הבוחן את הצורך באביזר. לאחר האישור פונה הנכה ליצרן של אביזרים אורתופדיים, שפונה למשרד הבריאות לקבל התחייבות כספית.

"בחודשיים האחרונים משרד הבריאות מעכב את מתן ההתחייבויות. המשרד מנהל מאבק משפטי מול הספקים, וכל המאבק הזה הוא על גב הנכים. זו פגיעה בתפקוד האדם ובכבודו", טוען חיים רייזלר, מנכ"ל עמותת קר"ן (קטועי רגליים נלחמים). לאחרונה, טוען רייזלר, לא מועברות התחייבויות כספיות בזמן.

במשרד הבריאות מסבירים כי לאור אי סדרים שהיו לאחרונה, ובהם מצב לא תקין שבו אחד היצרנים נכח בפגישות של נכים עם רופאה, הועבר כתב התחייבות ליצרנים שבו הם נדרשים להימנע מהתערבות בשיקול הדעת של הרופא ואיסור על המלצה לשדרוגים שאינם כלולים באישור משרד הבריאות.

הספקים סירבו לחתום על כתב ההתחייבות ואף הגישו עתירה לבג"ץ. משרד הבריאות פנה לממונה על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה, בבקשה לחקור אם התאגדות הספקים אינה הסדר כובל נגד הנכים. מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' רוני גמזו ציין כי "לא הובאו לידי מקרים ספציפיים של עיכוב באספקת האביזרים ואם יובאו – אטפל. בימים אלו אנו מקימים אגף שיקום שיסדיר את הנושא".
כל הזכויות שמורות לישראל היום
ומיטל יסעור בית-אור //. פורסם ב: 23.12.2013 01:01

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.