הפיילוט מתרחב: זכאים לגמלת סיעוד בכל רחבי הארץ יוכלו לבחור בקבלת כסף או בשירותים בפועל

הפיילוט מתרחב: זכאים לגמלת סיעוד בכל רחבי הארץ יוכלו לבחור בקבלת כסף או בשירותים בפועל
30 בדצמבר 2013, כ"ז בטבת תשע"ד, בשעה 16:40

​ועדת העבודה, הרווחה והבריאות אישרה היום תקנות המיישמות את החוק שאושר בוועדה לפני כארבעה חודשים. לפי החוק, קשישים בכל רחבי הארץ, הזכאים ל"שעות סיעוד" מטעם המוסד לביטוח לאומי ומעסיקים מטפל צמוד יוכלו לבחור האם לקבל גמלה כספית או לחילופין המרת הכסף בשירותים בפועל ("בעין").

בכך תורחב התכנית הניסיונית למתן הבחירה, אשר התקיימה עד כה בתשעה אזורים בלבד, והיא תתבצע בשלב זה מ-1 במרץ 2014 עד 1 בינואר 2015. התקנות קובעות בין היתר, כי בטופס הבחירה בין שני סוגי הגמלאות יצוינו שיעורי הגמלה הכספית לעומת שעות הטיפול שיינתנו למי שיבחר בשירותים בפועל. עוד קובעות התקנות, כי מי שיבחר בגמלה כספית ייחשב כמעסיק של המטפל ויחולו עליו חובות מעסיק. עם זאת, אם ירצה המטופל, המוסד לביטוח לאומי ינכה מהגמלה הכספית המשולמת לו הפרשות סוציאליות עבור המטפל. 

יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ (הליכוד ביתנו), ביקש לוודא כי לנגד עיניו של הזכאי יעמדו מכלול השיקולים הרלוונטיים לבחירה בין שני סוגי הגמלאות וכי ניתן יהיה לעבור בין המסלולים בכל רגע נתון.
מנהלת אגף הסיעוד במוסד לביטוח לאומי, אורנה זמיר, הדגישה כי הזכאים יוכלו לעבור בין שני המסלולים ללא הגבלה וזכויותיהם לא ייפגעו במעברים. עם זאת, ציינה כי במקרים בהם שירותי הרווחה יטילו ספק ביכולת המטופל ומשפחתו להתנהל עם גמלה כספית, יאושרו לו שירותים בפועל בלבד.
עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק והטוויטר של הכנסת
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.