סגן שר האוצר, ח"כ מיקי לוי: "הביטוחים הקבוצתיים הם אחיזת עיניים. …אסור להמשיך איתם. ..משרד האוצר מנסה למצוא פיתרון לבעיה"

סגן שר האוצר, ח"כ מיקי לוי: "הביטוחים הקבוצתיים הם אחיזת עיניים. …אסור להמשיך איתם. ..משרד האוצר מנסה למצוא פיתרון לבעיה"
8 בינואר 2014, ז' בשבט תשע"ד, בשעה 19:30

​ח"כ גילה גמליאל מחתה על סיום הביטוח הסיעודי הקבוצתי ושאלה מה יעלה בגורלם של קשישים שהקפידו כל השנים לשלם עבור ביטוח זה. ח"כ איציק שמולי אמר כי על פי ההנחיות חברות הביטוח אינן מעניקות החל מחודש ינואר ביטוח סיעודי קבוצתי. המפקחת על הביטוח החליטה לדחות את התהליך בשנה. למרות זאת, ישנם כ- 200,000 איש הנופלים בין הכיסאות. חברות הביטוח אינן מחדשות אפשרות זאת אך העשירו את קופתן כל השנים. המדינה צריכה לספק רשת ביטחון. ח"כ שמעון סולומון אמר כי יש לתת את הדעת במיוחד על החולים הכרוניים. הוא הפנה את דעת חברי הכנסת לכך שהם צריכים לשלם סכומי פרמיה גבוהים עבור משכנתאות ולעתים ביטוחי נסיעות אינם מכסים אותם.
סגן שר האוצר, ח"כ מיקי לוי הביע ביקורת על חברי כנסת שחתמו על ההצעה לסדר ולא נכחו בדיון. למרות זאת הסכים עם חברי הכנסת שקיימת בעיה רצינית. עובד ששילם כל השנים עלול לגלות שחברת הביטוח יכולה לצאת מהסכם הביטוח. "הביטוחים הקבוצתיים" אינם טובים. רק ההסכמים עם קופות החולים וההסכמים הפרטיים הם כדאיים. בגילאים מבוגרים הביטוח הפרטי יקר וכך אובדים שנים של תשלומי פרמיה. "הביטוחים הקבוצתיים הם אחיזת עיניים", אמר סגן השר לוי. אגף שוק ההון דרש להפסיק את הביטוחים הללו כדי למנוע הפסקת הביטוח על ידי חברות הביטוח. לכן החליטה המפקחת על הביטוח להאריך את הסדר הביטוחים הקבוצתיים בשנה כדי למצוא פתרון לבעיה. "אני נחוש לטפל בבעיה יחד עם המפקחת.

בהצבעה – 7 ח"כים הציעו להעביר את ההצעה לוועדת העבודה והרווחה.
עדכונים נוספים בעמוד  הפייסבוק והטוויטר של הכנסת
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.