על אנשים שקופים שאיש לא סופר ועל יעקב אדרי הבטל בשש מאות‏ …

על אנשים שקופים שאיש לא סופר ועל יעקב אדרי הבטל בשש מאות‏ …

תודה לצביאל רופא על אישור הבאת הכתבה לכאן

יעקב אדרי, ראש עיריית אור עקיבא (עד לא מזמן שר הבריאות של מדינת ישראל "הנאורה" בכבודו ובעצמו) התנכל להוסטל לפגועי נפש. הוא הגיע להוסטל לפני שבועיים והחל לקלל, לבעוט ברהיטים תוך שהוא מפיץ שטנה ואיומים לכל עבר. אחר כך, הוא שלח פקחים משלו לסגור את המים להוסטל. דיירי ההוסטל נותרו מבוהלים והמומים, ואני רציתי לדעת מאיזו מאה בהיסטוריה הוא הגיח… 

 

אך אתם כנראה לא יודעים שהאמצעים של צרכני ברה"נ הינם מוגבלים מאוד. לצערי, אחרי יותר מ-20 שנות פעילות בראש המחנה, ברור לי שאין מספיק כוחות בשביל להילחם כנגד מאות המחדלים והעוולות ואלפי מעשי הרשע הצרוף שרובם מתרחשים מתחת לפני המים – אייסברג שרק קצה קציהו לעיתים מרים את ראשו המבחיל ואת רובו רק האלוהים, המתעללים והאומללים יכירו ויידעו.  

אז שימו לב, והשיבו נא לי אם יש בידכם תשובה טובה: הנה לפני ימים אחדים מאות אנשים הפגינו נגד אדרי – הטיפוס הזה שהגיח אלינו ממעמקי ימי הביניים. לכאורה, הפגנה נאצלת, שתעשה לרבים מאיתנו טוב על הלב, ונוכל לחזור מרוצים ומסופקים לעניינו, הלא כן?  

ואולם מנגד – כמה אנשים, לדעתכם, כרגע רתומים ופועלים בעד כפיית פיקוח ציבורי על מוסדות ממשלתיים? כי למי שלא רוצה לדעת; במשך 65 שנה ברציפות, יום יום ושעה שעה (כן, גם כרגע ממש!) מתבצעים פשעים לא מעטים ובוודאי לא מבוטלים, בחשכת המוסדות הממשלתיים והפרטיים שהמדינה אמורה להגן בכל כוחה על יושביהן הנכים וחסרי הישע. 

כן, ברגע זה ממש 21:18 – כמו ברוב הגדול מאוד של שעות היממה, מתעללים בחשכת המחלקות של המכונים בפינו לשוא "בתי חולים" – בנפגעי נפש, אוטיסטים, מפגרים וכו'… ואיש לא יכול להושיע אותם. לרוב, אפילו לא המשטרה! 

כי ברגע שמישהו מאיתנו נכלא במוסד סגור שכזה, אז דה פקטו הוא כבר לא אזרח המדינה. אז איפה אתם – המפגינים נגד אדרי – ביחס למטרה הזו, שהיא אלף מונים יותר חשובה ממשחק הילדים ששמו "יעקב אדרי" – משחק זוטר שעניינו מתחיל ונגמר בסך הכל בתוך פרק זמן של שבועיים מתחילת הסיפור ועד לסופו והשפעתו על מצב האומללים והנדכאים, לכל היותר מזערית.

ומה במוסדות? שם עונו ומעונים אלפים מאז קום המדינה?! 

ושלא יהיה לכם ספק אי אפשר לעשות הכל ביחד – חייבים לעשות סדר עדיפויות ולהתמקד בעניינים הכי אקוטיים והכי עקרוניים והכי חמורים, ובייחוד ללכד את כל הכוחות כנגד מטרה אחת הכי מוסרית והכי צודקת והכי כואבת והכי כוללנית והכי נפוצה וגורפת. ולפרגמטיים שביננו אוסיף, שזוהי חקיקה שאפשר בהחלט לפתור אותה בחוק אחד קטן ופשוט. וגם, איני יודע מי הוא הח"כ שיהין לצאת נגדה קבל עם ועדה…

אני מציע לחברי הכנסת להרים את הכפפה 

וזה פשוט, יחסית. יש לחוקק חוק שיכפה פיקוח חיצוני על כל המוסדות ממשלתיים במקום המצב המביש והמטומטם הקיים כיום – בו כל משרד ממשלתי מפקח על המוסדות שלו עצמו. השגתה של מטרה זו, תשפיע בגדול על כל תנאי החיים הירודים והעלובים במוסדות, כמו גם ופה העיקר, על שכיחות הפשיעה ועומקה במחשכי עשרות מוסדות לחולים כרוניים וגם לחולים אקוטיים (כגון, נפגעי נפש המאושפזים שבועות ואף חודשים ברציפות). חקיקה שכזו, על החכי"ם להעביר רק פעם אחת. פעם אחת ולתמיד. קרי, לדורי דורות. 

צר לי, אבל למרות ההפגנה המוצלחת, פרשת אדרי לא שינתה ולא הזיזה דבר וחצי דבר ביחס הנורא של מדינת (ישראל) סדומחלם, לאבודים שכוחי האל שמהווים את החוליה החלשה שלה 

רבים וטובים אינם יודעים שהמאושפזים הנכים והחולים במוסדות השונים רק דה יורה (על הנייר) הם באמת אזרחי המדינה, אבל דה-פקטו (בפועל) הם מפסיקים (כמעט מכל היבט) להיות אזרחים בחצותם את מפתן דלת המוסד. כל מוסד. כי כאשר לרוע מזלם נכנסו בשעריו, הם מיד נמצאים "בחושך" מבחינת הציבור וגם מבחינת שלטון החוק. 

http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1&EntryId=2498414

 ולמי שרוצה לבוא ולצעוק באוזניי – עד כמה יש גם הרבה אור, ולא רק חושך, בין כותלי המוסדות – אז יפה יעשה אם קודם לכן יטרח ויקרא קטע קצר על אודות המאזן שבין "בני אור ובני חושך" במדינת סדומחלמ שלנו:

http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1&EntryId=2502463 
כל הזכויות שמורות לצביאל רופא

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.