משרד החינוך: איננו יודעים כמה ואיזה מוסדות חינוך זקוקים להכנת תשתית עבור נגישות לתלמידים עם מוגבלות; ח"כ גילאון: "נזמן את שר החינוך"

משרד החינוך: איננו יודעים כמה ואיזה מוסדות חינוך זקוקים להכנת תשתית עבור נגישות לתלמידים עם מוגבלות; ח"כ גילאון: "נזמן את שר החינוך"
4 בפברואר 2014, ד' ב אדר א תשע"ד, בשעה 15:15

​בדיון שהתקיים היום בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת הודיעו נציגי משרד החינוך כי רק בעוד כחמישה חודשים יסיימו לבדוק אילו בתי ספר ברחבי הארץ זקוקים ל"הנגשה כוללת" (הכנת פיר למעלית, שביל ושירותים המותאמים לבעלי מוגבלויות שונות), וכי עד כה בוצעו הנגשות כאלה במספר מצומצם של בתי ספר. כל זאת למרות שהחוק המחייב הנגשה נכנס לתוקפו כבר לפני 3 שנים.

סגנית מנהלת האגף לבינוי ותקצוב במשרד, מירב צדוק, אמרה בדיון: "המדינה מחויבת לשלם לרשויות מקומיות 110 אלף שקלים עבור כל בית ספר בו מתבצעת הנגשה, אולם מדיווחים בשטח עולה כי העלות בפועל היא פי שלושה ולרשויות המקומיות אין תקציב להשלמת הסכום".

מ"מ יו"ר הוועדה ח"כ אילן גילאון (מרצ) הזדעק למשמע הדברים: "מדוע לוקח לכם יותר משלוש שנים לבצע את הבדיקה? מדוע לא פניתם בדחיפות למשרד האוצר לבקש תוספת תקציב? שר החינוך יזומן לוועדה. לא ייתכן שמשרד החינוך מתעלם לאורך שנים מהחוק, על חשבון אלפי תלמידים עם מוגבלות. מהיכרותי עם השר, אני משוכנע כי הוא יירתם למשימה ויורה על הנגשת מוסדות החינוך ללא דיחוי".
עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק והטוויטר של הכנסת
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.