אושר: ביטוח לאומי לא יוכל לגבות תשלום לאחר שבע שנים

אושר: ביטוח לאומי לא יוכל לגבות תשלום לאחר שבע שנים
18 בפברואר 2014, י"ח ב אדר א תשע"ד, בשעה 18:35
​מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק הביטוח הלאומי (תיקון מס' 152) (דרישה לתשלום דמי ביטוח בתוך שבע שנים), התשע"ד-2014 של חבר הכנסת אמנון כהן (ש"ס)

ההצעה מבקשת לקבוע כי המוסד לביטוח לאומי יוכל לדרוש את תשלום דמי הביטוח, לכל המאוחר, עד תום שבע שנים מהמועד לתשלום. דמי ביטוח שתשלומם לא נדרש בתקופה האמורה – לא ייגבו עוד, ואי תשלומם לא יפגע בזכויות לקצבה או לגמלה. הוראה זו לא תחול במקרים בהם המבוטח עצמו גרם לכך שלא ניתן היה לדרוש ממנו את תשלום דמי הביטוח, אם על ידי כך שלא קוימה חובת דיווח לפי סעיף 355 או אם על ידי כך שלא קוימה חובת רישום לפי סעיף 379, ובמקרים בהם המבוטח הודה בקיום חוב באופן המעיד שידע על החוב אף בהיעדר משלוח דרישה לתשלום כאמור. עוד מוצע לקבוע כי הוראות ההסדר המוצע יחולו על חובות תשלום שביום התחילה טרם חלפו שבע שנים ממועד תשלומם.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "אנו עדים למצבים בהם דורש המוסד לביטוח לאומי פירעון חוב שנים לאחר מועד תשלומו, ולאחר שהצטבר לכדי סכום גדול, ללא ידיעת החייב. סכום החוב עלול להגיע לממדים לא הגיוניים ולכדי צווי עיקול, כשבעל החוב כלל לא היה מודע להצטברותו, או משום שלא קיבל מעולם דרישה לשלמו לפני כן. התופעה פוגעת בעיקר בצעירים, שצברו חוב לפני שירותם הצבאי על חודשים שלא עבדו, ונתקלים בדרישה לפריעת החוב המוגזם שהצטבר כתוצאה מריביות, הרבה לאחר שיחרורם."

8 ח"כים תמכו ללא מתנגדים
ההצעה תועבר לוועדת העבודה הרווחה והבריאות להכנתה לקריאה שנייה ושלישית
עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק והטוויטר  של הכנסת
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.