שר החינוך נענה לבקשת יו"ר ועדת החינוך למצוא פתרון שישלב את הילדים עם הצרכים המיוחדים במסגרת חוק לימוד חובה

שר החינוך נענה לבקשת יו"ר ועדת החינוך למצוא פתרון שישלב את הילדים עם הצרכים המיוחדים במסגרת חוק לימוד חובה

19 בפברואר 2014, י"ט ב אדר א תשע"ד, בשעה 13:15
​ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת הצביעה היום (יום ד', 19.2.2014) בעד דחיית השלמת היישום של חוק לימוד חובה על ילדים בגילאי 3 ו-4 כך שההחלה תושלם במקום עד תחילת שנת הלימודים התשע"ה – עד תחילת שנת הלימודים התשע"ו. ההצבעה התבצעה בכפוף להבטחות של שר החינוך שי פירון ליו"ר ועדת החינוך, ח"כ עמרם מצנע, למצוא פתרון לבעיית הילדים עם הצרכים המיוחדים המעוניינים בשילוב במערכת החינוך הממלכתית.

כיום, הורים לילדים עם צרכים מיוחדים בגילאי 3-4 נאלצים לממן בעצמם בין היתר סייעות רפואיות וטיפולים משלימים אם ילדיהם משולבים במערכת החינוך הממלכתית. לטענת ההורים, ראוי היה לנתק את הקשר בין תחולתו של פרק השילוב לתחולתו ההדרגתית של חוק לימוד חובה ולעגן את הזכות לשילוב בנפרד, על כלל הילדים עם צרכים מיוחדים כהגדרתם בחוק מגיל 3.

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ עמרם מצנע אמר כי בעקבות דיון שהתקיים בוועדה ביום שני שלאחריו הושעתה הצבעת חברי הכנסת על החוק, הבטיח שר החינוך לבדוק בחיוב את נושא שילוב הילדים עם הצרכים המיוחדים במערכת החינוך הממלכתית במסגרת חוק השילוב ובמנותק מחוק לימוד חובה. "מדובר בכמה עשרות ילדים שניתן לשלבם בתוך מערכת החינוך הממלכתית ולהחריגם מדחיית חוק לימוד חובה", אמר מצנע.

בדיון שהתקיים שלשום בוועדת החינוך התייחסו נציגי המשרד לטענות כי החוק נדחה שוב ושוב ואמרו כי בעקבות יישום המלצות ועדת טרכטנברג 90% מהילדים בגילאי 3-4 לומדים כבר לימוד חינם במסגרות חינוך ממלכתיות, ודחיית חוק לימוד חובה תאפשר למערכת החינוך להיערך בהתאם ולהכניס את יתר הילדים למסגרת החוק. עם החלת החוק במלואו יחול על כלל הילדים בגילאי 3 ו-4 גם לימוד חובה בנוסף על הזכות ללימוד חינם.
עדכונים נוספים בעמוד  הפייסבוק והטוויטר של הכנסת
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.