וועדת הכספים: לכלול את נכי צה"ל במעגל הזכאים להנחות בחשמל‎

ועדת הכספים: לכלול את נכי צה"ל במעגל הזכאים להנחות בחשמל‎

12 במאי 2014, י"ב באייר תשע"ד, בשעה 14:25
​ועדת הכספים החליטה פה-אחד היום (ב') בצהריים, לכלול את נכי צה"ל מעל 30% וכן את נכי פעולות האיבה מעל 30% ברשימת הנכים הזכאים להנחות בתעריפי החשמל. זאת לאחר שבחודשים האחרונים הצליחה ועדת הכספים להקנות לנכי צה"ל הנחות בתעריפי המים. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי): "מדובר בתיקון איוולת שנמשכה שנים, של אפליית נכי צה"ל למרות שתרמו בגופם ממש לביטחון המדינה".

סלומינסקי עוד: "כמו יתר אזרחי ישראל הייתי בטוח לתומי שנכי צה"ל נהנים מהרבה הטבות והנחות. אך הופתעתי לגלות שיש דברים שנכים רגילים מקבלים ונכי צה"ל לא". על-כן, קיים סלומינסקי את הדיון ואף העלה את הנושא להצבעה בוועדה שהחליטה כאמור, פה-אחד, לצרף את אוכלוסיית נכי צה"ל מעל 30% ונכי פעולות האיבה מעל 30% לקבוצות הזכאיות להנחה בתעריפי החשמל. עוד הוא דרש, שמשרד התשתיות הלאומיות יקבל החלטה עקרונית בתוך שבוע אם מקבלים את דרישת ועדת הכספים אם לאו. זאת מכיוון שהחוק קובע, שחברת החשמל חייבת להקצות 1.5% מהמחזור השנתי לטובת הנחות לאוכלוסיות זכאיות, תקציב שלא מנוצל עד תומו.
בדיון התברר כי מדובר בקבוצה של 60 אלף נכי צה"ל העונה על הקריטריונים הללו, כך הבהיר היועץ המשפטי של ארגון נכי צה"ל, עידן קליימן, מי שגם פנה לוועדת הכספים בבקשה לקדם מהלכים להשוואת תנאיהם של נכי צה"ל במקרים כגון הנחות בתעריפי שירותים חיוניים וכד'.
 עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק והטוויטר של הכנסת
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

סגור לתגובות.