לא יוארך ביטוח סיעודי לנכי צה"ל; יו"ר הוועדה ח"כ כץ לנכים: רוצים להשתיק …….

לא יוארך ביטוח סיעודי לנכי צה"ל; יו"ר הוועדה ח"כ כץ לנכים: רוצים להשתיק אתכם עד אחרי הבחירות ואחר כך 'יתפרו' אתכם
14 בינואר 2015, כ"ג בטבת תשע"ה, בשעה 13:30

​יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, ח"כ חיים כץ (ליכוד), סירב הבוקר לאשר את בקשתו הדחופה של שר הביטחון להאריך בחצי שנה את פוליסת הביטוח הסיעודי הקבוצתי לנכי צה"ל, תמורת העלאה זמנית של דמי הביטוח והסדרה של הסכם ביטוח סיעודי חדש שיעמוד בכללים החדשים שהציבה הממונה על הביטוח ושוק ההון במשרד האוצר, דורית סלינגר, בנוגע לביטוחים סיעודיים. בדיון מיוחד שכינסה ועדת העבודה והרווחה של הכנסת הודיע ח"כ כץ: "לא אאשר ביטוח סיעודי לחצי שנה בלבד, אלא אם כן המפקחת על שוק ההון והביטוח או מי מטעמה יודיעו כי בתום תקופה זו הם מתחייבים לאשר לנכי צה"ל פוליסה לחמש שנים נוספות לפחות". עו"ד ליאת שטרק מאגף שוק ההון במשרד האוצר אמרה: "אני לא יכולה להתחייב לחמש שנים, אנחנו מדברים על מנגנון ארוך טווח". ח"כ כץ פנה בתגובה לנציגי ארגון נכי צה"ל ואמר: "נותנים לכם אופטלגין עד הבחירות ואחרי הבחירות 'יתפרו' אתכם ויתנו לכם להתבוסס בדמכם, כי לא יאשרו לכם פוליסה הוגנת לתקופה ראויה. לא ייתכן שמשרד האוצר יכפה את עצמו על כל הגופים במדינה, ושהממונה דורית סלינגר תעבוד בכזאת בריונות. הסיפור עם הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים התחיל כי חברת כלל ביקשה מלי דגן, בהיותה המשנה לממונה על שוק ההון והביטוח, לפעול בנושא, ולאחר מכן דגן עזבה והתחילה לעבוד ב"כלל" בדיוק בנושא הזה. המגמה היא שלא יהיה ביטוח סיעודי קבוצתי במדינת ישראל ובשלב הבא יבטלו הביטוחים הרפואיים, ומכאן הדרך של אנשי האוצר למשרות עם משכורות שמנות בחברות הביטוח פתוחה".

יו"ר ארגון נכי צה"ל חיים בר והיועץ המשפטי לארגון עו"ד שמר קמינסקי ביקשו מכץ לאפשר בכל זאת את הארכת הפוליסה הנוכחית לזמן קצוב, על מנת לא להשאיר 50 אלף נכי צה"ל ללא ביטוח סיעודי בתנאים הנוכחיים. כץ סירב ואמר: "לא אהיה זה שייתן לכם מנת סם כדי שתרגיע אתכם רק לרגע, כי בעוד חצי שנה תישארו בלי כלום. הצטרפו למאבק שלנו מול משרד האוצר למען הביטוחים הסיעודיים והרימו קול זעקה לשר הביטחון ולראש הממשלה".

ראש אגף שיקום במשרד הביטחון, משה צין, הדגיש כי נכי צה"ל לא נותרים מעתה חסרי ביטוח, וכי הם יכולים להמשיך ולהחזיק בפוליסת הביטוח הסיעודי הנוכחית, אך תמורת פרמיות מופחתות.
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.