אושרה סופית העברת 100 מיליון ש"ח למקבלי קצבת שירותים מיוחדים

8 ביוני 2015, כ"א בסיון תשע"ה, בשעה 14:00

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה היום בישיבתה הראשונה בכנסת ה-20 את התקנות שהגישו שרי הרווחה והאוצר, לפיהן בעקבות העלאת שכר המינימום יפוצו ב-100 מיליון שקלים מקבלי קצבת שירותים מיוחדים, הנזקקים לעזרת הזולת ועקב כך לתשלום נוסף למשכורות למטפלים.
הפיצוי, אשר יחול רטרואקטיבית מחודש אפריל (הפעימה הראשונה של העלאת שכר המינימום) ומבוסס על המלצות צוות בין-משרדי, קובע בין היתר כי גמלתו החודשית של נכה הזקוק להשגחה מתמדת בפעולות היום-יום תעלה בכ- 1,700 עד 2,100 שקלים וגמלת ילד נכה הזקוק לחלוטין לעזרת הזולת תעלה ב-284 ש"ח (בנוסף לגמלאות עזרה בטיפול ובלימודים). בנוסף, נקבע בהסכם כי נכים מונשמים, ובכללם ילדים, יהיו זכאים לתוספת של כ-1,800 שקלים בחודש לקצבתם.  

יו"ר הוועדה הנכנס, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), בירך את השרים על ההעברה המהירה של התקנות לדיון ואישור הוועדה. בתגובה לדברי נציגי ארגוני הנכים והורים לילדים בעלי מוגבלות, לפיהן הסכומים אינם מספקים כדי לפצות על עליית שכר המינימום במלואה, אמר אלאלוף: "התקציב שניתן הוא מכובד וראוי. עם זאת, גם מאה מיליון השקלים אינם מספיקים לכסות על הפערים שנותרו, בין היתר גם עבור כ-1,100 קשישים המקבלים גמלה כספית ולא סיוע פיזי. לכן אישרנו את התקנות, אך נמשיך ונפעל לתקן עבור האוכלוסיות שלא נכללו בהן". לדרישת ח"כ אלאלוף, נקבע כי משרד האוצר ידווח לוועדת העבודה והרווחה על יישום ההסכם בנוגע לנכים המונשמים.

שר הרווחה חיים כץ, שהשתתף בדיון, אמר: "תקנות אלה נקבעו במהירות, על מנת שלא לעכב עוד את העברת הכספים לזקוקים להם. תמיד יהיו כאלה שלא יהיו מרוצים, אולם בחרנו שלא לחכות. נמשיך ללחוץ ולפעול עבור אלה שלא קיבלו הפעם".

בפתח הדיון ביקשו חברי כנסת בעבר ובהווה וראשי ארגונים חברתיים לברך את יו"ר הוועדה הנכנס ח"כ אלאלוף ואת יו"ר הוועדה לשעבר, שר הרווחה בהווה, ח"כ חיים כץ. בין המברכים סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, שר הרווחה לשעבר וחבר הוועדה כיום ח"כ מאיר כהן, חברי הוועדה הח"כים אילן גילאון, נורית קורן, אברהם נגוסה וג'מאל זחאלקה ועוד.
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

תגובה אחת ל-“אושרה סופית העברת 100 מיליון ש"ח למקבלי קצבת שירותים מיוחדים

  1. צעד מבורך .

    לידיעתך, הפרסום באתר אסור. צר לי שהקישור הוסר. שנה טובה.

    אהבתי

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.