אושר: מעסיק ידווח ישירות לביטוח הלאומי על תשלומים לעובד ובכך יימנעו צבירת חובות ועיקולים

16 בספטמבר 2015, ג' בתשרי תשע"ו, בשעה 13:00
חוק ההסדרים: ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה היום פה אחד את הסעיף לפיו החל משנת הכספים 2016 ואילך, מעסיק יחויב לדווח 3 פעמים במהלך השנה (בחודשים ינואר, אפריל ויולי) על תשלומים ששילם לעובד (כמו שכר עבודה) ועל
קליטת עובדים חדשים ישירות למוסד לביטוח לאומי, וזאת באופן מקוון בלחיצת כפתור במחשב. מעסיקים קטנים לא יחויבו בדיווח מקוון. בכך יתבטל המצב הנהוג כיום, בו הביטוח הלאומי מקבל דיווח על תשלומים לעובדים ועל קליטת עובדים חדשים מרשויות המס בלבד, וזאת באיחור של חודשים ארוכים ולעיתים אף שנים. מצב זה גורם לעובד להיחשב במשך תקופה ארוכה כמי שאינו משלם דמי ביטוח, לצבור חובות גדולים ואף לעמוד בפני עיקול חשבון הבנק שלו.

יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), אמר בדיון: "לנגד עינינו עומדת טובת האזרח. הוא זה שסובל לא אחת מחוסר תיאום בין המערכות הממשלתיות, ומשלם בהצמדות ועיקולים". ח"כ אלאלוף הודיע כי הוועדה תקיים דיון בחודש אוקטובר 2016 על מנת לוודא כי חובות ועיקולים שהוטלו על אזרחים שלא בצדק, מתוקנים ונמחקים באופן יעיל וזריז.
נשיא לשכת יועצי המס, ירון גינדי ונציגת לשכת רואי החשבון, אורנה צח גלר, מחו בדיון על הכוונה לקבוע בתקנות קנס מינהלי על מעסיק שלא ידווח במועד על התשלומים לעובדים למוסד לביטוח לאומי. עו"ד טלי ארפי מהמחלקה המשפטית במשרד האוצר הבהירה כי מדבר בקנס שלא יעלה על 600 ₪ להפרה, ובכל מקרה תינתן התראה של 60 יום למעסיק.
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.