אושר בקריאה ראשונה: העלאת סכום הפטור ממס לנכים ועיוורים​

15 בדצמבר 2015, ג' בטבת תשע"ו, בשעה 18:45
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 216) (פטור על הכנסה מריבית המשולמת מכספי פיצויים לעיוור או לנכה), התשע"ו-2015 של חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב.
סעיף 9(5)(ב) לפקודת מס הכנסה קובע כי הכנסה מיגיעה אישית של עיוור או נכה מריבית המשולמת מכספים שהופקדו בפיקדון, בתכנית חסכון או בקופת גמל, אשר מקורם בפיצויים או בכספי ביטוח שקיבל היחיד בשל פגיעת גוף, יהיו פטורים ממס רווח הון עד לסכום כולל של 262,320 ₪. מוצע להגדיל את הסכום האמור כך שהפטור ממס על הכנסה כאמור יחול עד לסכום כולל של 300,000 ₪.
בדברי ההסבר להצעה נכתב: "הכנסה מיגיעה אישית של עיוור או נכה מריבית המשולמת מכספים שהופקדו בפיקדון, בתכנית חסכון או בקופת גמל, אשר מקורם בפיצויים או בכספי ביטוח שקיבל היחיד בשל פגיעת גוף, יהיו פטורים ממס רווח הון עד לסכום הקבוע בסעיף. נכון להיום עומד הסכום הפטור על סך של 257,640 שקלים חדשים. במסגרת החוק לשינוי נטל המס, הועלו שיעורי המס שיחולו על הכנסה מרווח הון, לרבות על הכנסה מהריבית הריאלית. באותה העת לא בוצע עדכון לסכום הפטור ובשל כך חלה שחיקה בפטור האמור.
לפיכך, מוצע להעלות את הסכום הפטור כדי שלא לפגוע באוכלוסיית הנכים והעיוורים ולהתאים את הסכום הפטור שניתן להם, בגלל העלאת שיעורי המס הכנסה מרווח הון, כאמור."
19 תמכו ללא מתנגדים וההצעה תוחזר לוועדת כספים להמשך טיפול.
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.