אושר: מענקים בסך 50 מיליון ש"ח למקבלי גמלת הבטחת הכנסה

27 בדצמבר 2015, ט"ו בטבת תשע"ו, בשעה 12:00
ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה היום את ההסכם של משרד האוצר והמוסד לביטוח לאומי, לפיו זכאים לגמלת הבטחת הכנסה, אשר הגיעו לגיל פרישה

או שמשתלמת להם קצבת זקנה או קצבת שארים או קצבת תלויים, יקבלו בחודש הנוכחי (דצמבר 2015) מענק חד פעמי בעלות כוללת של כ-50 מיליון שקלים: 125 עד 165 ש"ח למקבל קצבה יחיד (תלוי בגילו) ו- 477 ש"ח עד 506 ש"ח למשפחה זכאית (תלוי בהרכבה ובמאפייניה).
על פי נציגי המוסד לביטוח לאומי בדיון, רועי קרת ויעל אגמון, בעקבות המענקים תעמוד גמלת הבטחת ההכנסה החודשית על 2,980 ש"ח עד 4,980 ש"ח, תלוי בזכאות.
המענקים הם בהתאם להמלצות הוועדה למלחמה בעוני, בראשה עמד יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות ח"כ אלי אלאלוף. אלאלוף אמר בדיון: "התכנסנו באופן דחוף לבקשתו של שר האוצר, על מנת לאפשר את מתן המענקים לקשישים ולנזקקים באופן מיידי". לבקשת מרית לביא מעמותת "כן לזקן", דרש ח"כ אלאלוף מהמוסד לביטוח לאומי לוודא כי הזכאים למענק יקבלו הודעה על כך, כדי שיתאפשר להם להגיש בקשה מסודרת אם יידרשו לכך.
סגנית מנהלת השירות לזקן במשרד הרווחה והשירותים החברתיים, פאני יוז: "שום בשורה לא יצאה מפה, אנחנו עדיין משאירים את הזקנים מתחת לקו העוני". היו"ר אלאלוף בתגובה: "בכל זאת מדובר בתוספת אדירה לגמלה, המביאה לשיפור משמעותי".
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.