תאונות עבודה: 26,752 איש קיבלו דמי פגיעה בשנת 2015; אושר לקריאה שנייה ושלישית: ייקבעו הוראות בטיחות חדשות במקומות עבודה

4 בינואר 2016, כ"ג בטבת תשע"ו, בשעה 12:30
רשם הקבלנים: קצא"א מסרבת למסור מידע הנוגע לבטיחות, מי יודע איפה יתפוצץ צינורועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק הממשלתית, המסדירה קביעת נוהלי בטיחות, בריאות וגהות במקומות עבודה. הצעת החוק קובעת, בין היתר, כי שר הכלכלה והתעשייה יקבע בתקנות מגבלות חדשות ועדכניות על חשיפת עובדים לקרינה ולחומרים מסוכנים כמו אסבסט ואבק מזיק. בנוסף, תיאסר או תוגבל עבודה בסיכון אם לא בוצעה הכשרה מספקת או אם העובד אינו כשיר רפואית. עוד קובע החוק כי יעודכנו הדרכות הבטיחות לעובדים במתקנים כמו עגורני צריח ובמעבדות מסוכנות, ייקבעו בעלי תפקידים שיהיו אמונים על בטיחות במקומות העבודה ועל ההדרכות וכן יוסדרו אגרות לתשלום על פיקוח בטיחותי במקומות העבודה.

יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף, מסר בדיון נתונים עדכניים על נפגעים בתאונות עבודה, אשר נמסרו לו על ידי המוסד לביטוח לאומי: "רק בחודש האחרון נהרגו 8 עובדים בתאונות עבודה, 5 מתוכם עובדי בניין שנפלו מגובה. 26,752 איש קיבלו בשנת 2015 דמי פגיעה מהביטוח הלאומי. זוהי אמנם ירידה דרסטית משנת 2010, אז קיבלו 43,501 איש דמי פגיעה, אך ייתכן מאוד שהסיבה נעוצה בכך שכמות לא מבוטלת של נפגעים הם עובדים זרים לא מורשים שחוששים לפנות ולדווח. מתוך 3,723 עובדי בניין שקיבלו דמי פגיעה ב-2015, רק 61 הם עובדים זרים ו-218 תושבי השטחים, לעומת 3,444 תושבי ישראל. הנתונים מוכיחים כי יש צורך אדיר באישור החוק, בהתקנת התקנות ובאכיפתן".

רשם הקבלנים, עו"ד אמנון כהן, אמר בדיון: "קצא"א (חברת קו צינור אילת אשקלון, א"מ) מבצעת עבודות במיליוני שקלים, אך מסרבת לספק לנו מידע לגבי היקפי העבודה ומבצעיה, לצורך וידוא שלנו שיש למבצעי העבודה הרשאת בטיחות. זו אחריות על חיי אדם. מי יודע איפה צינור יכול להתפוצץ".
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל


נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.