אושר בטרומית: תשלום פיצוי מיוחד בביטוח סיעודי למבטח שלא שילם את מועדי הביטוח במועדים הקבועים 17 בפברואר 2016

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק חוזה הביטוח (תיקון – תשלום פיצוי מיוחד בביטוח סיעודי), התשע"ו–2015 של חבר הכנסת יואב קיש וקבוצת חברי הכנסת.מוצע לקבוע בחוק שמבטח בביטוח סיעודי שלא שילם את תגמולי הביטוח במועדים הקבועים בחוק או שחדל מתשלומם שלא כדין יחייבו בית המשפט בפיצוי מיוחד.
בדברי ההסבר להצעה נכתב: "ניסיון החיים מלמד שהאפשרות של פסיקת ריבית מיוחדת אינה מרתיעה מבטחות מפני אי-תשלום תגמולים בביטוח סיעודי. בביטוח סיעודי אף קיים קושי מיוחד באכיפת זכותו של המבוטח, שכן המבוטח עצמו אינו יכול לעמוד על זכויותיו ואף לא ניתן בדרך-כלל לקבל צו מניעה המורה על תשלום והינו בבחינת שינוי מצב קיים. לפיכך, מוצע להחריג את הביטוח הסיעודי מתחולת סעיף 28א לחוק העיקרי ולקבוע דין מיוחד החל על ביטוח זה. הסעיף המוצע מחמיר בשניים: ראשית, הוא קובע פיצוי מיוחד במכפלה של תגמולי הביטוח ולא במכפלה של ריבית וכמו כן קובע תשלום מינימום של ריבית של לפחות 20 אחוזים לשנת פיגור משיעור תשלום הביטוח שהיה עליו לשלם.
שנית, הוא אינו מתנה את הזכאות לפיצוי המיוחד בכך שתגמולי הביטוח לא היו שנויים במחלוקת בתום לב. כך, משום שהשאלה אם המחלוקת הייתה בתום לב אם לאו עוררה קשיים לא מבוטלים וצמצמה שלא בצדק את חוג המקרים שבהם נפסקה ריבית מיוחדת."
ח"כ קיש: אנחנו נתקלים בהרבה מקרים שבהם חברות הביטוח מחליטות שאותו אדם הוא לא סיעודי כי כפתור אחד הוא כן מצליח לכפתר או כל מיני סיבות אחרות שלא תואמות את ההגדרות המדויקות שלהם. כשזה מגיע לבית משפט שפוסק שהחברות כן צריכות לשלם הקנס שהם משלמות הוא מאוד נמוך, מה שמייצר מוטיבציה אצל חברות הביטוח ללכת לבית משפט, לעומת המבוטחים שקשה להם לייצג את עצמם.
31 תמכו ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת חוקה.

מודעות פרסומת

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s