אושר סופית: רשות מקומית תפרסם באינטרנט את כל הטפסים הנדרשים לקבלת שירות מהשירותים שהיא מספקת

22 בפברואר 2016, י"ג באדר תשע"ו, בשעה 17:55
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק לתיקון פקודת העיריות (מס' 139) (פרסום טפסים באתר האינטרנט והתקשרות באמצעות דואר אלקטרוני), התשע"ו-2016 של חברי הכנסת רועי פולקמן, רחל עזריה ומירב בן ארי.מוצע לקבוע כי רשות מקומית תפרסם באתר האינטרנט שלה את כל הטפסים הנדרשים לקבלת שירות מהשירותים שהיא מספקת. עוד מוצע לקבוע כי רשות מקומית תאפשר לשלוח לה כל פנייה או טופס הנדרש לקבלת שירות כאמור באמצעות דואר אלקטרוני.

יו"ר וועדת הפנים ח"כ דוד אמסלם הציג את ההצעה ואמר: "מטרתה של הצעת חוק זו, היא לשפר את השירות הניתן ברשויות המקומיות ואת נגישותו, לצמצם את הבירוקרטיה ולייעל את תהליכי העבודה ברשויות המקומיות. לשם כך, מוצע לקבוע כי כל רשות מקומית תפרסם באתר האינטרנט שלה את כל הטפסים הנדרשים לקבלת השירותים שהיא מספקת.

בנוסף, מוצע לקבוע כי רשות מקומית תאפשר לשלוח לה כל פנייה או טופס הנדרש לקבלת שירות כאמור באמצעות דואר אלקטרוני, ותפרסם לשם כך, באתר האינטרנט שלה ובכל פרסום רשמי אחר שלה שבו נכללים פרטים על דרכי פניה אליה, את כתובות הדואר האלקטרוני שאליהן ניתן לשלוח פניות וטפסים כאמור. יחד עם זאת, מוצע להחריג מהוראות אלו שירות שנדרשת לגביו נוכחותו האישית של הפונה על פי כל דין ושירותים אחרים שיקבע שר הפנים לעניין זה.

כדי לאפשר לרשויות המקומיות להיערך לשינויים המוצעים, מוצע כי תחילתו של החוק יהיה שנה מיום פרסומו, אולם לעניין קבלת פניות וטפסים באמצעות דואר אלקטרוני, יוכל שר הפנים, בנסיבות מיוחדות, לדחות את תחולת ההוראות ברשות מקומית מסוימת למועד שלא יעלה על שנתיים מיום הפרסום."
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראלנשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.