כ-200 מיטות חדשות לחסרי דיור יפרסו בירושלים תל אביב וחיפה

כ-200 מיטות חדשות לחסרי דיור יפרסו בירושלים, תל אביב וחיפה; ועדת המשנה לטיפול בצעירים וצעירות חסרי בית מסכמת פעילות
23 במרץ 2016, י"ג באדר ב תשע"ו, בשעה 12:00​
ועדת המשנה לטיפול בצעירים וצעירות חסרי בית מסכמת פעילות:
כ-200 מיטות חדשות לחסרי דיור יפרסו בירושלים, תל אביב וחיפה;
כבר באפריל הקרוב יושק פיילוט לסיוע בשכר דירה למאות צעירים בסיכוןועדת המשנה לטיפול בצעירים וצעירות חסרי בית בראשות ח"כ מירב בן ארי (כולנו) קיימה דיון לסיכום פעילותה בהשתתפות שר האוצר משה כחלון. בדיון הסיכום של הועדה, שהוקמה כועדת משנה זמנית תחת ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת לפני כחצי שנה, הוצגו התכניות השונות המקודמות בימים אלה במסגרת פעילותה, זאת לאחר קבלת תקציב ייעודי מהאוצר על סך 21 מיליון ₪ למימושן.
בין היתר יוקמו שלוש מסגרות חדשות ללינת חירום בתל אביב וכן דירת מעבר נוספת לצעירים טרנסג'נדרים. כמו כן מקדם משרד הרווחה בסיוע הוועדה יציאה למכרז להקמת הוסטל שיקומי לאוכלוסיית הלהט"ב באזור המרכז, במימון מלא של משרד הרווחה. בירושלים יוקמו שתי מסגרות ללינות חירום לצעירים וצעירות חסרי קורת גג, זאת בנוסף למסגרת המיועדת לצעירות מהמגזר החרדי שנפתחה השבוע, וכן שני הוסטלים שיקומיים לצעירים בסיכון.
בחיפה יפתחו מסגרת ללינת חירום, דיורית לצעירות בסיכון וכן דירת מעבר לחוזרים בשאלה, בשיתוף עמותת הלל. דיוריות נוספות יקומו בבת ים ובבאר שבע. כמו כן, לשם קידום המאבק בזנות קטינים וקטינות יוקמו ברחבי הארץ 10 מרחבים מצומצמים ו-5 מרחבים גדולים שיכללו גם הם אפשרות ללינת חירום וסיוע בטיפול סוציאלי. בנוסף, הוצגה בדיון תכנית לסיוע בשכר דירה שמקדם משרד הבינוי והשיכון. בפיילוט של שנתיים שיחל כבר באפריל הקרוב על פי התוכנית יזכו 200 צעירים וצעירות לסיוע של 1,000 ₪ בחודש למשך 24 חודשים.
ח"כ מירב בן ארי התייחסה לפעילות הוועדה ואמרה "הסיבה המרכזית שהגעתי לכנסת ולמפלגת כולנו היא כדי לתרום לצמצום הפערים בחברה הישראלית ולסייע לצעירים בסיכון, כפי שעשיתי לפני שהגעתי לכאן. אני גאה בעשייה של ועדת המשנה ושמחה להיות חלק מהתהליך המשמעותי שמתבצע יחד עם העמותות והארונים החברתיים. הצעירים שמגיעים למסגרות, להוסטלים ולדיוריות מגיעים מהמקום הכי חלש וקשה בחברה הישראלית ואומרים לעצמם 'לא עוד, אנחנו רוצים להצליח'. התפקיד שלנו זה להיות שם עבורם ולהפוך אותם לחלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית".
שר האוצר משה כחלון בירך את יו"ר הוועדה ואמר: "מדובר בנושא הראשון שהתחלתי לקדם כשר רווחה ואני שמח שהיום כשר אוצר יש לי את ההזדמנות לסיים אותו. האחריות שלנו כמדינה היא לדאוד לנוער הזה לקורת גג גם אחרי גיל 18 וללוות אותם ולוודא שהם משתלבים בחברה. אני מודה ליו"ר הועדה וחברת סיעתי ח"כ מירב בן ארי שלקחה על עצמה את קידום הנושא ובלעדיה זה פשוט לא היה קורה".
ציפי נחשון גליק, מנהלת השירות לנוער, צעירות וצעירים במשרד הרווחה והשירותים החברתיים אמרה ביחס לתכניות כי "אודות לאישורים והתקציבים שהתקבלו בצורה מהירה ויעילה, אנו מפעילים כבר עכשיו חלק מהמסגרות הנכללות בתכניות הפעולה ואני מקווה שעד ספטמבר כולן יהיו פתוחות".
רעות גיא, ראש תחום קצה ונערות בעמותת על"ם אמרה "מה שקרה בוועדה הזאת בחודשים האחרונים הוא חסר תקדים ועולה על עבודה של 10 שנים בשטח. יש פה ללא ספק הלך רוח חדש. מאחר ואנחנו מתמודדים עם אתגרים בתחומים של מדיניות ותקציבים כבר עשור, נותר עדיין הרבה מה לעשות והיינו שמחים להמשיך את הדיונים האלה גם בעתיד". יתר העמותות והארגונים שנכחו בדיון הצטרפו לקריאה להמשיך את פעילות הועדה גם בעתיד.
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.