אושר בטרומית: להתיר להאריך את רישיונו של עובד זר סיעודי מטעמים הומניטאריים מיוחדים הקשורים למטופל הסיעודי

29 ביוני 2016, כ"ג בסיון תשע"ו, בשעה 12:50
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הכניסה לישראל (תיקון – ועדת חריגים הומניטרית להעסקת עובדי סיעוד מעבר לתקופה המותרת), התשע"ו-2016, של חברת הכנסת שולי מועלם-רפאלי.
מוצע להתיר לשר הפנים להאריך את רישיונו של עובד זר סיעודי מטעמים

הומניטאריים מיוחדים וחריגים הקשורים למטופל הסיעודי ובמורכבות או ייחודיות הטיפול הסיעודי הנדרש, ובלבד שמתקיימים כל התנאים המפורטים בהצעה.
בדברי ההסבר להצעה נכתב: "סעיף 3א(ב1) לחוק הכניסה לישראל כפי שנוסף לחוק בשנת 2011, הסמיך את שר הפנים להאריך שהות עובדי הסיעוד הזרים בישראל מעבר לתקופות המרביות הרגילות הקבועות בחוק. בעקבות תיקון החוק, הוגשו אלפי בקשות חריגות לוועדה המייעצת, ומחמת עומס הבקשות והזמן הרב הנדרש לבדוק אותן לעומק, הוחלט בשנת 2014 על מתן אישור גורף לכ-5000 בקשות חריגות כאמור, תוך הקשחת הקריטריונים בנוהל המשמש את הוועדה לבחינת בקשות חדשות שיוגשו.
לדעת הגורמים המקצועיים ברשות ההגירה, המציאות שנוצרה לאחר התיקון האמור גרמה לתופעות קשות, הן מהפן של נטישת מטופלים סיעודיים והן מהפן של פגיעה במדיניות ההגירה של המדינה."
ח"כ מועלם רפאלי: אסור לנו שתיווצר מציאות שבה אנחנו לא מאפשרים הימצאות של עובדים זרים למי שנזקק להם ביותר כשהקבוצות העיקריות אלה קשישים ונכים.
ח"כ מיכל רוזין התנגדה להצעה: לא ייתכן לקבוע כללים בחוק לוועדה הומניטרית שכל תפקידה הוא לבחון כל מקרה לגופו. זה שהוועדה לא עובדת באופן תקין זה דורש טיפול, אבל אי אפשר לקבוע את זה בחוק, שבאמצעותו אתם בעצם מענישים את הנכים הכי קשים.
78 תמכו 8 התנגדו 6 נמנעו וההצעה תועבר לוועדת הכנסת שתכריע איזו וועדה תדון בחוק.
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.