שמונה אנשים עם מוגבלויות התקבלו לעבודה בכנסת ויחלו עבודתם בקרוב

6 בדצמבר 2016, ו' בכסלו תשע"ז, בשעה 16:40
בתום תהליך מיון ייחודי שהסתיים השבוע, יתחילו בקרוב לעבוד בכנסת שמונה עובדים חדשים – כולם אנשים עם מוגבלות. הם יצטרפו ל 18 עובדים עם מוגבלות שכבר מועסקים בכנסת, מספר שנים, כעובדי כנסת מן המניין עם מלוא הזכויות.

בכנסת גאים מאד בפרויקט העסקת אנשים עם מוגבלות שנחשב למודל מוצלח מאד ושארגונים נוספים ומשרדי ממשלה הודיעו כי ילכו בעקבותיו. יושב ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין אמר בכמה הזדמנויות כי בכוונתו להרחיב את הפרויקט ולהעסיק אנשים נוספים עם צרכים מיוחדים בכנסת. בכנס לציון היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות היום בכנסת, אמר יושב הראש אדלשטיין: "בלי טיפת ציניות – התהליך היה מרגש במידה יוצאת דופן. לא מעט דמעות נראו בקרב כל מי שעסק ב'מבצע' וכולנו היינו נפעמים. קשה בכלל לתאר מה המשמעות עבור אותם 8 עובדים, שהתבשרו כי התקבלו לעבוד בכנסת. זו עבורם הגשמת חלום. את המהלך הנחשוני הזה מבקשים ללמוד מאתנו עכשיו גופים ציבוריים נוספים על מנת להרחיב אותו".

לפני כמה שבועות, פרסמה הכנסת מודעת "דרושים" שיועדה לאנשים עם מוגבלות קוגניטיבית או שכלית. מדובר במשרות לתפקידי סיוע מנהלי בכנסת: תפקידי מזכיר מסייע, סדרן מסייע, שליח מסייע ועוד. באופן ייחודי, אשר ככל הנראה אין לו אח ורע בעולם, נוסחו טופסי המכרז לאחר עבודת מטה מקיפה של אגף בכיר משאבי אנוש בכנסת יחד עם המכון להנגשה קוגניטיבית, כך שיותאמו לאנשים עם מוגבלות שכלית או קוגניטיבית, להם יועד המכרז. הטופס הרגיל, אותו ממלאים מועמדים למשרות בכנסת הפך למונגש, ונכתב בשפה מתאימה, פשוטה, שאמורה להקל על המועמד או המועמדת להבין את הליך מילוי הטופס.

עשרות מועמדים, כ 80 במספר, פנו לכנסת ובתום הליך ראיונות ומיון נבחרו שמונה בעלי תפקידים חדשים שיחלו בקרוב את עבודתם בכנסת.
מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ אמר כי הוא גאה בהליך המיון הייחודי ועוד יותר בתוצאה. "הרחבת הפרויקט היא גאווה לכולנו, ומראה שהכנסת נאה מקיימת. מדובר בפרויקט העסקה של אנשים עם צרכים מיוחדים שהוא הצלחה גדולה, בעיקר משום שהוא win win , לעובדים אבל באותה מידה גם לכנסת".

בשנים האחרונות הועסקו בכנסת העובדים עם מוגבלות במעמד של עובדי כנסת לכול דבר. כאמור מספר העובדים הללו יגדל כעת באופן משמעותי, ל- 29 עובדים, כולל מספר עובדים שהתקבלו במכרז רגיל. בקבוצה זו יש כאלה הלוקים בתסמונת דאון, אוטיזם וכן חמישה משוקמים של משרד הביטחון עם אחוזי נכות גבוהים.

אחוז העובדים עם מוגבלויות בכנסת, יעמוד כבר כעת על כ 5% מכלל עובדי הכנסת. זהו נתון יוצא דופן. היעד למשרדי הממשלה ב 2017 עומד על 3% בלבד, ובסופו של תהליך מדורג, אמורים בהמשך להגיע עד 5% מכלל העובדים. אנחנו כבר שם…

לפני מספר שנים גם זכתה הכנסת בפרס 'קרן שלם', על פרויקט ההעסקה של אנשים עם צרכים מיוחדים.

שתף ב- שתף בפייסבוק שתף ב- שתף בטוויטר
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

מודעות פרסומת

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s