רופאת קופ"ח בוועדה לביקורת המדינה: "עד לדיון היום בוועדה חשבתי שלפחות משרד הבריאות אתנו"

7 במרץ 2017, ט' באדר תשע"ז, בשעה 14:00

יו"ר הוועדה ח"כ קארין אלהרר: "באופן נדיר נותרתי חסרת מילים מול המצב בין קופות החולים לממשלה שהשתקף בדיון"
הוועדה לענייני ביקורת המדינה בראשות ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) קיימה הבוקר (ג') ישיבת מעקב בנושא סוגיות בתקציב מערכת הבריאות – בדגש תקצוב קופות החולים – דוח מבקר המדינה 65ג.

כאן
דן בנטל, מנהל אגף במשרד מבקר המדינה, אמר בפתח הדיון: "המשבר הוא לא רק בקופות החולים אלא גם בבתי החולים. המצב רק ילך ויחמיר לנוכח הזדקנות האוכלוסייה. בדוח הצבענו על ליקויים בשורה של תחומים במערכת הבריאות. לא בטוח שהתחרות בין בתי החולים טובה".

ליאור ברק, מנהל תחום פיקוח פיננסי במשרד הבריאות: "חובות העבר של קופות החולים הם לא דרמטיים. אנחנו מודאגים מיצירת גירעונות שוטפים. חלק מקופות החולים הגישו לשנת 2017 תקציבים גירעוניים. כשיסיימו להגיש לנו את כל הנתונים נשב עם כל קופה ויוחלט מה יידרש מקופות החולים מבחינת התייעלות וכמה המדינה תצטרך לתקצב מצדה".
ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני): "אתם דורשים דיאטה מבחורה אנורקטית".
אלי דפס, מנכ"ל קופ"ח כללית: "לא מבין את הביקורת על השכר אצלנו, הממונה על השכר באוצר בודק את התלושים שלנו ולא נמצאה שום חריגה. אנחנו פועלים תחת הסכמים קיבוציים. בגלל מחלוקת בין משרד הבריאות לאוצר לא הועבר שקל מה-3 מיליארד שהובטחו לטובת קיצור תורים. משרד הבריאות דורש מאתנו אינספור נתונים שלא יסייעו לו בכלום לקביעת צרכי התקציב וכולנו נחזור שוב לאותה נקודה בעוד חודשיים".
ד"ר פנינה בסרגליק, רופאת משפחה במכבי שירותי בריאות: "אני עובדת כרופאה בגלל ציונות ואהבת המקצוע. המצב בשטח גרוע. העומס בלתי אפשרי. רופאים בורחים מהמערכת. משרד הבריאות לא חי במציאות, זו שעת משבר ואתם מדברים על קיצוץ? חשבתי שלפחות משרד הבריאות אתנו ואני מגלה פה שגם הוא לא".
לבקשת יו"ר הוועדה ח"כ קארין אלהרר התחייבו ראשי קופות החולים להעביר למשרד הבריאות עד ליום ראשון הקרוב את הדוחות שנדרשו למלא בנוגע לתפקודן, זאת על מנת שמשרד הבריאות יחל בניתוחם לקראת מו"מ בקשר לעמידה בייעדי התקציב לשנת 2017. כמו כן, דרשה יו"ר הוועדה בתוך שבוע לקבל ממשרד הבריאות והאוצר נתונים על הסכומים שהועברו לטובת קיצור תורים וכן לוחות זמנים בנוגע להחלטה על תקצוב קופות החולים ל-2017.
"באופן נדיר נותרתי חסרת מילים מול המצב בין קופות החולים לממשלה שהשתקף בדיון", אמרה יו"ר הוועדה.
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.