אושר סופית: ביטול התנאי לפיו רק מי שמתגורר באזור קר זכאי למענק חימום

אושר סופית: ביטול התנאי לפיו רק מי שמתגורר באזור קר זכאי למענק חימום
5 בדצמבר 2017, י"ז בכסלו תשע"ח, בשעה 19:20
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הבטחת הכנסה (תיקון מס' 51) (מענק חימום אחיד), התשע"ח-2017. מדובר בהצעה ממשלתית אליה הוצמדו הצעות פרטיות של חברי הכנסת איציק שמולי ויוליה מלינובסקי.
מוצע לתקן את חוק הבטחת הכנסה כך שיבוטל התנאי לפיו רק מי שמתגורר באזור קר זכאי למענק חימום.  כאן

בדברי ההסבר נכתב: "בהתאם להוראות סעיף 14ב לחוק הבטחת הכנסה, התשמ"א – 1980 זכאי מקבל הבטחת הכנסה שהגיע לגיל פרישה, למענק שנתי חד פעמי בשיעור של 6.4% מהסכום הבסיסי (ששיעורו נכון להיום עומד על סך של 553 ₪). תכליתו של המענק היא להקל בתשלומי החשמל בעונת החורף שבמהלכה יש צריכה מוגברת של חשמל. ברם, המענק האמור אינו משולם לכלל אוכלוסיית הזכאים לגמלת הבטחת הכנסה אלא רק לאלה הגרים ב"איזורים קרים" כפי שקבע שר הרווחה בצו.
בשנים האחרונות עלה הצורך במתן המענק באופן אחיד לכלל אוכלוסיית מקבלי גמלת הבטחת הכנסה בגיל הפרישה, וזאת בשל עלויות תשלומי החשמל המשמעותיים בכל חלקי הארץ, ולאו דווקא באזורים שמסווגים קרים."
ח"כ יוליה מלינובסקי: "קשישים רבים במדינת ישראל חיים מתחת לקו העוני ולא אחת נאלצים להחליט על מה לוותר – תרופות, מזון או חימום הבית. אנחנו כמובן צריכים לשאוף להגדיל את הסכום של 553 ש"ח אבל היום עשינו צעד ענק כי מ30000 זכאים הגדלנו באמצעות החוק את כמות הזכאים ל200000 ומדובר בשינוי חברתי אדיר."
ח"כ איציק שמולי: "יש אבסורד במדינה שלנו, במאקרו אנחנו אלופי העולם והכלכלה הישראלית רצה קדימה אבל לא פעם יש אוכלוסיות שנשארות מאחור ולא מרגישם את אותה הצלחה. היום אנחנו עושים צעד גדול בכך שאנחנו מאפשרים להרבה מאוד קשישים עניים לעבור את החורף בשלום. זה שינוי היסטורי."
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.