הבהרה לציבור בדבר שדרוג תעודת אזרח ותיק

הבהרה לציבור בדבר שדרוג תעודת אזרח ותיק מאת: המשרד לשוויון חברתי
נושא: אזרחים ותיקים תאריך פרסום: 06.06.2018
בימים האחרונים נפוצו שמועות ברשתות החברתיות כי תוקפן של תעודות אזרח ותיק שבידי הציבור עומד לפוג והן לא תכובדנה, כאשר החשש העיקרי שהובע התייחס להנחה המגיעה לאזרחים ותיקים במסגרת שלישי בשלייקס + ביום ג' (כרטיס ב-10 ₪) או ביתר ימות השבוע בכניסה לסרט ישראלי (50%). נבהיר את הדברים. למידע כאן

במהלך השנים האחרונות שידרג המשרד את תעודת האזרח הוותיק הן בהיבט העיצובי, כולל אפשרות להוסיף את תמונת האזרח הוותיק (על כך בהמשך) והן בהיבט של אופן השימוש כך שהוספו פס מגנטי וברקוד.

לאחרונה המשרד החל בביצוע פיילוט במספר בתי הקולנוע במסגרתו מימוש ההנחה לאזרחים ותיקים הממומנת על ידי המשרד (שלישי בשלייקס +, הנחה בכניסה לסרט ישראלי) תיעשה גם באמצעות העברת תעודת אזרח/ית ותיק/ה הנושאת פס מגנטי. יובהר, כי במהלך תקופת הפיילוט ניתן להמשיך לממש את ההנחות באמצעות הצגת תעודת אזרח ותיק שאינה כוללת פס מגנטי.

כוונת המשרד היא שעם סיום תקופת הפיילוט מימוש ההנחות בכניסה לקולנוע ייעשה רק באמצעות תעודת אזרח ותיק הנושאת פס מגנטי, אך תינתן הודעה מסודרת על כך לציבור האזרחים הוותיקים וכן שהות מספקת לאזרחים הוותיקים להיערך לכך. כאמור, נכון לעכשיו מדובר רק בפיילוט וניתן להמשיך לממש את ההנחות באמצעות הצגת תעודת אזרח ותיק שאינה כוללת פס מגנטי.

למעוניינים לשדרג את התעודה שברשותם ניתן לפנות למשרד לשוויון חברתי באחת מהדרכים הבאות: טלפון 02-6547025 בין השעות 08:00 עד 16:00; פקס 02-6547049; דואר אלקטרוני ezrach.vatik@mse.gov.il. יש לציין את השם המלא, מספר תעודת זהות ומספר טלפון נייד ליצירת קשר.

כפי שציינו, ניתן גם שהתעודה תכלול את תמונת האזרח הוותיק השמורה במאגר משרד התחבורה (ככל שקיימת במאגר). פרטים באתר האינטרנט של המשרד לשוויון חברתי http://www.mse.gov.il > שירותים > הנפקת תעודת אזרח ותיק, או בטלפון 02-6547025 בין השעות 08:00 עד 16:00.

תשומת לבכם כי בימים האחרונים נוצר עומס רב על הקווים, ולכן מומלץ לשלוח דואר אלקטרוני לכתובת ezrach.vatik@mse.gov.il, תוך ציון שם, מספר תעודת זהות ומספר טלפון נייד ליצירת קשר, וישובו אליכם.

 

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.