באיחור של 13 שנה יותקנו תקנות לביצוע חוק חינוך חינם לילדים חולים 26 ביוני 2018

משרד החינוך בוועדת החינוך: תקנות חוק חינוך חינם לילדים חולים בביתם יועברו להתייחסות משרד האוצר ומשרד המשפטים בתוך שבועיים. המשך המידע כאן
יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי: מצפה שהתקנות ייושמו כבר בשנת הלימודים הקרובה 
בדיון שהתקיים היום בוועדת החינוך בנושא מעקב אחר התקנת תקנות לחוק חינוך חינם לילדים חולים, הצהירה נציגת משרד החינוך עו"ד מיכל שאול כי "המשרד עובד על נוסח התקנות והן נמצאות בשלב מתקדם". התקנות מתייחסות לסעיף 2 (א) לחוק על פיו 'השר, בהתייעצות עם הוועדה, יקבע תכנית למתן חינוך לילדים מאושפזים ולילדים חולים. תכנית החינוך תיקבע בהתחשב בצורכיהם של ילדים מאושפזים וילדים חולים, במגבלותיהם הרפואיות ובתכנית הלימודים שלהם בטרם מחלתם'. בינתיים, ללא תקנות ובמהלך 13 השנים האחרונות, ניתנים השירותים לילדים חולים על פי הוראות חוזרי המנכ"ל.

שרונה נמר, אמא לילד חולה סיפרה בדיון שהילד שלה לא מקבל שירות מיטבי, "יש בלגן במערכת ואין עם מי לדבר". עו"ד הרן רייכמן מנהל הקליניקות המשפטיות באוניברסיטת חיפה הוסיף: "השירות מופרט ומכאן מתחילה הבעיה. גוף מופרט לא יכול להחזיק מאגר של מורים זמינים בפריפריה. במגזר הערבי לא מודעים לכל הזכויות, והאגף לחינוך מיוחד לא יכול לפקח על השירות שמקבלים הילדים. המדינה חייבת לקחת על חינוך הילדים החולים אחריות". בישיבה השתתפו גם חברי הכנסת פרופ' יוסי יונה ומיכל בירן שמחו על השירות שמקבלים הילדים החולים ממערכת החינוך.

בנוסף על התקנות שטרם הותקנו בעניין מתן תכנית חינוך לילדים חולים בביתם, משרד החינוך עובד גם על נוסח תקנות לפי סעיף 3 לחוק לגבי מתן חינוך לילדים מאושפזים בבתי חולים, שלגביהן הוא מצוי בדיון תקציבי מול משרד הבריאות.

יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי הודיע כי הוא מצפה לקבל הודעה בעוד שבועיים שהעבודה על התקנות בעניין תכנית חינוך לילדים חולים בביתם הסתיימה ושהן הועברו למשרד האוצר ולמשרד המשפטים, זאת על מנת שניתן יהיה להחילן כבר בשנת הלימודים הקרובה. כמו כן, דרש ממשרד החינוך להעביר למשרד הבריאות בתוך חודש את התייחסותו לתקנות בעניין ילדים המאושפזים בבתי חולים.

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.