ילדים עם תסמונת דאון יהיו זכאים לקצבה בשיעור של 100% מהביטוח הלאומי 26.06.2018

​שר העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ ומנכ"ל הביטוח הלאומי מר מאיר שפיגלר הובילו שינוי במתן קצבאות לילדים עד גיל 6 עם תסמונת דאון. לילדים אלה תינתן קצבה בשיעור 100%, כך שסכום הקצבה יהיה 2569 ₪ במקום 1249 ₪ (50%). למידע כאן


עד כה, לא כל הילדים היו מקבלים קצבה בשיעור המקסימלי, וחלקם קיבלו קצבה בשיעור 50%. נציגות ההורים לילדים עם תסמונת דאון פנו בבקשה לשנות את שיעור הזכאות, בטענה שאינו משקף את העומס הטיפולי הרב שמוטל עליהם, בוודאי בגילאים צעירים.
לבקשת שר הרווחה, מנכ"ל הביטוח הלאומי הנחה את הגורמים המקצועיים לבחון את הסוגייה בהיבטיה הרפואיים והתפקודיים. לאחר בדיקה זו, הוחלט כי כל הילדים עם תסמונת דאון עד גיל 6 יהיו זכאים לקצבה בשיעור 100%. זאת בעקבות העומס המוטל על ההורים לילדים אלה, המצריך נוכחות קבועה של ההורה בשל המצב הרפואי והתפקודי של הילדים. הקצבה תינתן בהתבסס על מסמכים רפואיים וללא צורך בהתייצבות פיזית של הילד וההורים בוועדה רפואית.

נוסף על כך, ילדים שנמצא אצלם ריבוי ליקויים רפואיים או תפקודיים הגורמים לעומס טיפולי, יהיו אף הם זכאים מיידית לקצבה בשיעור 100%.

שר העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ: "המדיניות היא לסייע ככל שניתן למי שמגיעים לו זכויות – במינימום בירוקרטיה. ההתמודדות של משפחות הילדים עם תסמונת דאון היא מורכבת וקשה, וראוי שהמדינה תתמוך בהם."

מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר: "אנו ממשיכים להטמיע שינויים במטרה להקל ככל הניתן על אוכלוסיות חלשות ולחזק את המעמד של משפחות הנכים. המדיניות של שר העבודה והרווחה ושלי היא מיצוי זכויות יזום בשיתוף פעולה עם ארגונים ועמותות חברתיות, שמכירות את הקשיים השוטפים של האוכלוסיות הנזקקות מקרוב. משנתנו ומדיניותנו היא לשרת נאמנה את ציבור המבוטחים בכבוד, ברגישות וברוח בית הלל."
זכויות לביטוח לאומי

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.