אושר סופית: שינויי הוועדה המוסמכת לדון בזכאותם של פעוטות בסיכון למעון יום

הצעות חוק שעברו היום במליאה בקריאה שנייה ושלישית
17 ביולי 2018, ה' באב תשע"ח, בשעה 19:35
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק פעוטות בסיכון (הזכות למעון יום) (תיקון מס' 4), התשע"ח-2018 של ח"כ מירב בן ארי.המשך המידע כאן

מוצעים מספר תיקונים בחוק פעוטות בסיכון (הזכות למעון יום) וביניהם שינויי הוועדה המוסמכת לדון בזכאותם של פעוטות בסיכון למעון יום, וכן שינוי של התנאים הנדרשים כיום לצורך קביעה כי הפעוט הוא פעוט בסיכון. עוד מוצע להסמיך את הוועדה הדנה בזכאותו של פעוט למעון יום לקבוע גם את דרכי הטיפול בפעוט ובמשפחתו.

בדברי ההסבר נכתב: "ניסיון רב שנים בהפעלת החוק ועמדת אנשי המקצוע האמונים על ביצוע החוק, מלמדים כי כדי לייעל את תהליכי העבודה וכוח האדם, יש לקבוע כי ועדה בהרכב מצומצם יותר המפורט בהצעת חוק זו היא שתדון ככלל, בעניינו של הפעוט לפי חוק זה, ואולם אם יתמלאו התנאים המפורטים בהצעת החוק, המלמדים על מצב סיכון מוגבר של הפעוט, אז תידון הבקשה לפני ועדת תכנון טיפול והערכה. מטרת התיקון היא מצד אחד, לייעל את הדיונים ולקצר הליכים בעניינו של פעוט בסיכון ומצד שני לאפשר במקרים המתאימים דיון בהרכב מקצועי נרחב של ועדת תכנון טיפול והערכה, שהיא "הועדה" כהגדרתה היום בחוק. תיקון מוצע זה משקף את דרך העבודה המקובלת בפועל."

ח"כ בן ארי: " החוק יקל על העובדות הסוציאליות בקבלת חוות דעת רפואית. עלינו לדאוג שתינוקות ופעוטות שאינם יכולים לבטא את מצוקתם יקבלו את ההגנה המרבית מכל גורם רפואי".
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל 

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.