אושר סופית: רשתות אופטיקה יחויבו למסור ללקוח את תוצאות בדיקות העיניים

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק העיסוק באופטומטריה (תיקון מס' 3) (מסירת תוצאות בדיקת ראייה ומרשם), התשע"ח-2017 של חברי הכנסת יעקב אשר, משה גפני ואורי מקלב.
מוצע לחייב בעל בית עסק שנעשתה בו למטופל בדיקת ראייה להתאמת משקפיים או עדשות מגע על ידי אופטומטראי, למסור למטופל בסיום הבדיקה את תוצאות הבדיקה ואת המרשם להתאמת המשקפיים או עדשות המגע.   המשך כאן

בדברי ההסבר נכתב: "רופאי עיניים, אופטומטריסטים וחנויות אופטיקה מחזיקות ברשותם את תוצאות בדיקת העיניים והמרשמים להתאמת משקפיים או עדשות מגע של לקוחותיהם. אופטיקאים ובעיקר רשתות אופטיקה מסרבים לתת ללקוחותיהם את תוצאות בדיקת העיניים והמרשם להתאמת משקפיים או עדשות מגע, ובכך הופכות את לקוחותיהם הלכה למעשה ל"לקוח שבוי" במשך שנים רבות. לקוח שנשברה עדשה במשקפיו או שהוא מעוניין לרכוש משקפיים או עדשות מגע חדשות, נאלץ לרכוש או לתקן את משקפיו באותה אופטיקה או רשת אופטיקה שבה ערך בעבר את בדיקת העיניים או לחילופין לעבור בדיקת עיניים חדשה. רשתות מסוימות אף דורשות מהלקוח כופר כספי, כדי למסור ללקוח את תוצאות המרשם להתאמת משקפים או עדשות מגע."

24 תמכו ללא מתנגדים.  כל הזכויות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.