בעלת מוגבלות: נתניהו דורש חקיקה וחמלה לכלבה נושכת, אבל מה עם הנכים והמוגבלים?

15 בדצמבר 2015, ג' בטבת תשע"ו, בשעה 12:00​
היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות: בדיונים מיוחדים שנערכו היום בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, אמרה ליבת קמחי: "אני נכה בת 40.

לפני ימים ספורים אמר ראש הממשלה: "נדרש שינוי חקיקה בגלל דברים שגילינו שאינם עומדים בקנה אחד עם ההיגיון והחמלה". אבל הוא אמר את זה בקשר לכלבה נושכת שצריכה להיכנס להסגר. לנו אין זכות כזאת".
מנכ"לית אקי"ם ישראל, סיגלית יהלומי, ציינה בדיון על פתרונות לדיור בקהילה: "רק 70 איש עם מוגבלות שכלית גרים כיום בקהילה, כל היתר גרים במעונות". בתגובה אמר מנהל השירות לדיור תומך במשרד הרווחה, נחום עידו: "הצענו לכל המשפחות דיור בקהילה, אך כולן ללא יוצא מהכלל סירבו. בכל מקרה נוסיף תקנים ותקציבים לצורך כך". ח"כ אילן גילאון: "אין פלא שהמשפחות חוששות מדיור בקהילה, לאור ההיצע העלוב הקיים".
סוזי זאבי, אם לבן 28 הזקוק להשגחה סיעודית: "יש מסגרות בקהילה שמתאימות לבני, אך נדרש לו מטפל צמוד. המדינה החליטה שאין אפשרות לממן את המטפל הצמוד בקהילה, ולכן נכון להיום בני עדיין בבית".
בדיון שנערך בנושא שילוב פעוטות עם צרכים מיוחדים בגני ילדים רגילים, מתחה מ"מ יו"ר הוועדה ח"כ שולי מועלם-רפאלי ביקורת על משרד הכלכלה על שלא שלח נציג לדיון. "אפנה לשר ולהנהלת המשרד", אמרה.
לירון, אמא לילד עם צרכים מיוחדים: "קיבלתי את כל האישורים הנדרשים, אבל הגננת סירבה לקבל את בני לגן בטענה שיש לו יותר מדי בעיות. לאחר מסכת ביורוקרטית הפנו אותי מעיריית גבעתיים לוועדה, וטענו כי זה רק פורמלי. אז התברר לי שזו ועדה להורים לילדים בסיכון, ושאלו אותי האם אני עוסקת בזנות או צורכת סמים". ח"כ מועלם בתגובה: "רק המחשבה שמישהו העלה את זה על דעתו, גורמת לי לחשוב שמישהו במשרד הרווחה צריך ללכת הביתה". מנהלת השירות לשיקום בקהילה במשרד הרווחה, גלית גבע: "זה מחריד. כנראה שהיה כאן נסיון לשלב את הילד בגן בכל דרך ואמצעי. נבדוק זאת". גבע הוסיפה: "גייסנו 3 מיליון שקלים נוספים השנה, ובחודשים הקרובים נעלה את מספר המעונות השיקומיים (כלומר לא המשלבים, א"מ) מ-86 ל-105". עו"ד רויטל לן-כהן מקואליציית הורים לילדים עם צרכים מיוחדים: "עלות ילד במעון יום שיקומי עולה כמעט 4 משילוב בגן רגיל. לא ייתכן שאתם מוציאים מיליונים רק כדי לדחוק ילדים משילוב".
מדו"ח מרכז המחקר והמידע של הכנסת, עולה כי בשנת הלימודים תשע"ה קיבלו 1,080 ילדים זכאות לסייעת שילוב במעונות ובמשפחתונים, אולם למשרדי הרווחה והכלכלה אין נתונים כמה הורים הגישו בקשות לכך.
ח"כ מועלם-רפאלי אמרה לסיכום: "שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים הוא מטרה עליונה במדינת ישראל. יש לתפור פתרון לכל ילד, לפי צרכיו הפרטניים".  כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.