ח"כ אורלי לוי-אבקסיס: מסקנות וועדת אלאלוף מציבות תמונה קשה שאסור להתעלם ממנה, על הממשלה לאמץ המלצות הוועדה במלואן

ח"כ אורלי לוי-אבקסיס: מסקנות וועדת  אלאלוף מציבות תמונה קשה שאסור להתעלם ממנה, על הממשלה לאמץ המלצות הוועדה במלואן
23 ביוני 2014, כ"ה בסיון תשע"ד, בשעה 17:20
​ח"כ אורלי לוי-אבקסיס, יו"ר הוועדה לזכויות הילד: "דו"ח וועדת אלאלוף למלחמה בעוני מציג תמונת מצב מקיפה, קשה ובעיקר מדאיגה של שיעורי העוני בישראל ועומקו של העוני ברחבי הארץ אשר כבר למעלה מעשר שנים רק הולכים ומתרחבים. 

לצערי חלק מההמלצות שגובשו לקראת תום עבודת הוועדה כגון ההמלצה לביטול הקיצוץ בקצבאות הילדים נתקלו בהתנגדויות מצד שר האוצר ופקידי משרדו ולא נמצאות בדו"ח הסופי, אולם לא מעט המלצות כמו אלו הגדלת המלאי של דירות הדיור הציבורי וסיוע ריאלי בשכר דירה לזכאים, העלאת מס הכנסה שלילי שיסייע לציבור העניים העובדים שהולך וגדל, תוספת משמעותית של כוח אדם לעובדים הסוציאליים והקמת מרכזים למיצוי זכויות הן המלצות ראויות וחשובות. אני קוראת לממשלה לאמץ את המלצות הוועדה במלואן.

ח"כ לוי-אבקסיס המשמשת גם כיו"ר משותף של שדולת הדיור הציבורי בכנסת ברכה על המלצות הוועדה בנושא הדיור הציבורי, ואמרה כי "אנו קוראים מזה תקופה ארוכה לאוצר ולממשלה להתגייס למערכה להצלת הדיור הציבורי בישראל, ובין היתר להגדיל את מלאי הדירות ולהגדיל את הסיוע בשכר דירה לזכאים. אמרנו לא פעם – לא ניתן לזרוק זכאים לדיור ציבורי לחפש אחר דירות בשוק החופשי במחירים הקיימים כיום בשוק הדירות בישראל ללא סיוע ריאלי לשכר הדירה, ומסקנות וועדת אלאלוף והמלצותיהן בנושא זה נותנות לכך משנה תוקף.

עם זאת, ברור שבלי תקצוב נרחב שיוקצה לטובת יישום המלצות הוועדה, אי אפשר יהיה להילחם באמת בשיעורי העוני בישראל ובוודאי שלא להגיע ליעד שהציב שר הרווחה, להוריד את שיעור העוני בישראל לממוצע מדינות ה-oecd בתוך עשור. קראתי הבוקר כי 'גורמים' במשרד האוצר כבר עתה תוקפים את המלצות הוועדה ועבודתה, מכנים את חבריה 'מנותקים מהמציאות' ואף טוענים ש'חברי הוועדה היו צריכים ללמוד מאי-יישום המלצות וועדת טרכטנברג שלא יושמו בגלל היעדר תקציב'. אם הדברים האלו אכן נאמרו על ידי נושא משרה במשרד האוצר, הדבר חמור מאין כמוהו ומי שאמר זאת צריך להתבייש. הדבר דומה לעבריין שמתהדר בפשע שביצע – לא רק שמסמסתם את המלצות וועדת טרכטנברג שקמה בעקבות המחאה החברתית, אתם עוד מתהדרים בפעולות האלה?

אני קוראת לממשלה ולמשרד האוצר לאמץ את הדו"ח במלואו ולהתחיל לפעול ללא שיהוי ליישום המלצות הוועדה".
כל הזכויות שמורות לכנסת ישראל

נשמח לתגובתכם

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.